DRODZY UCZNIOWIE VIII KLASY,
JUŻ ABSOLWENCI NASZEJ SZKOŁY.

Dzisiejszy dzień jest dla Was dniem bardzo wyjątkowym z kilu powodów. Pierwszym
i najważniejszym jest ten, że po dziewięciu latach nauki w naszej szkole opuszczacie dzisiaj jej mury. Niektórzy z Was ze świadectwem z wyróżnieniem i zapasem sukcesów przez te wszystkie lata nauki.

Kolejnym równie ważnym powodem jest fakt, że żegnamy się w dość wyjątkowy sposób. Bo dzisiaj każdy z Was przychodzi tylko na 5 minut, aby odebrać swoje świadectwo ukończenia szkoły. A przecież nie tak to miało wyglądać. Staraliśmy się, żeby szkoła, do której uczęszczacie była waszym drugim domem. A dom to coś więcej niż szkoła. To troska o drugą osobę. A kiedy przychodzi moment rozstania, to najtrudniej chyba wyjeżdżać z domu. Są wtedy długie rozmowy i wspomnienia. My natomiast dzisiaj musimy pożegnać się szybko, w taki sposób, aby zapamiętać tylko swoje spojrzenie spod maseczki na twarzy. Ale najważniejsze, że jesteście, a my razem z Wami. Przez te wszystkie lata wpajaliśmy Wam wartości przyjaźni i potrzeby drugiego człowieka. Podkreślaliśmy, jak wielką rolę odgrywa znaczenie słowa, otwartości i komunikacji. Dziś mamy jednak milczeć. Nasze twarze zakrywają maseczki z uwagi na pandemię. I mimo braku tradycyjnej formy pożegnania Was w formie uroczystej akademii, to wspomnień nie zabierze nam nikt.

Od początku daliście się poznać jako zdolne, mądre, ciekawe świata i energiczne dzieci już w oddziale przedszkolnym. W klasach I – III chętnie braliście udział w konkursach i zajęciach pozalekcyjnych. Już wtedy odnieśliście pierwsze sukcesy matematyczne na etapie międzynarodowym i wojewódzkim. Wśród Was byli Laureaci i Finaliści. Klasę I – III kończyliście z bardzo wysokim wynikiem nauczania i sukcesami w każdej dziedzinie; polonistycznej, matematycznej,plastycznej, muzycznej i sportowej. Ale co jest warte podkreślenia, że robiliście to bardzo chętnie, nie żałując swojego wolnego czasu, zwłaszcza w soboty. Na bardzo dużą uwagę zasługuje fakt, że mieliście ogromne wsparcie w rodzicach. Poznawaliście pierwsze reguły gramatyczne i zasady ortograficzne. Dziwiliście, że jest ich tak dużo. Nigdy jednak nie poddawaliście się. Na naszych oczach rośliście, rozwijaliście swoje talenty i zainteresowania. Widzieliśmy Was na scenie, w poczcie sztandarowym, w mundurach harcerskich, na podium jak odbieraliście trofea sportowe i podziwialiśmy.

Nie przechodziliście również obojętnie obok drugiego człowieka. Wśród Was są również Wolontariusze. Dzieliliście się z innymi swoim wolnym czasem jak dobrym chlebem, aby tylko pomóc tym, którzy tego potrzebują. Byliście obecni w szkole, w kościele, na akcjach charytatywnych, wycieczkach. Śpiewaliście kolędy samotnym ludziom, a nas swoimi występami na scenie rozbawialiście i jednocześnie wzruszaliście  do łez. Dawaliście piękny przykład patriotyzmu, nosząc harcerski mundur.

Jak teraz będzie w szkole bez Was?

- Bez Jasia  - wolonatriusza, jego dociekliwych pytań, gitary i pięknej postawy w harcerskim mundurze?

- Bez Gracjana, w harcerskim mundurze lub w eleganckim garniturze , kiedy pełnił funkcję przewodniczącego SU. Wolontariusza.Bez jego przepięknie śpiewanych piosenek, kolęd

i pieśni patriotycznych. Bez jego cudnie recytowanych wierszy?

 • Kuby, jego uśmiechu, optymizmu i zapału do zgłębienia matematyczno – fizycznych zaułków?

 • Kacpra, jego dociekliwych pytań i marzeń, aby poznawać tajniki komputerowe.

 • Wiktorii i Weroniki, naszych „ lalek”, harcerek i wolonatriuszek.  Bez Waszej uroczej skromności i nieśmiałego uśmiechu,

 • Kamili - harcerki i wolontariuszki,  zawsze uśmiechniętej i pogodnej,

 • Kamila, i jego postawy w harcerskim mundurze, na którym zawsze tak bardzo mu zależało,

 • Michała - wolontariusza. Choć byłeś z nami tylko 3 semestry, to również będzie nam Ciebie brakować, Twojego uśmiechu i kultury słowa,

 • Krystiana, zawsze bardzo skrytego, ale niezwykle uczynnego

 • Kamila P, zawsze pogodnego, pełnego empatii dla drugiego człowieka, bez wahania niosącego w potrzebie pomoc

 • Mateusza, zamyślonego, grzecznego i dowcipnego

 • Kamila R., pełnego optymizmu pomimo swych częstych kontuzji sportowych

 • Patryka, zamyślonego i oddanego towarzysza w przyjaźni

 • Malwiny - harcerki i wolontariuszki, jej pięknie śpiewanych piosenek, uśmiechu i spokoju

  • Madzi – harcerki, wolontariuszki, miłej, kulturalnej i bardzo pracowitej.

Będziemy Was takich wspominać. Wspominać na pewno dobrze.

Cieszymy, się jednak, że pomimo pandemii wszyscy jesteście zdrowi i możecie odebrać świadectwo, aby następnie przekazać je do wybranej przez siebie szkoły.

Życzymy Wam, abyście spełniali swoje marzenia, żebyście zawsze mieli powody do radości, wsparcia w rodzicach, nowych szczerych przyjaźni. A kiedy być może pojawią się trudności, nigdy się nie podawajcie. Pamiętajcie, że zawsze jest obok Was ktoś, dla kogo jesteście ważni i poda Wam rękę. Dążcie do wyznaczonego celu. Pamiętajcie o wpajanych Wam wartościach: Bóg, Honor, Ojczyzna.

A nas czasami odwiedzajcie.

Dziękujemy Waszym Rodzicom za wspaniałą współpracę, zaangażowanie w życie szkoły, za wszystkie dobre słowa. Życzymy Państwu, abyście zawsze byli dumni ze swoich dzieci.

Krystyna Ptak, dyrektor szkoły

 

Odlatują gęsi i żurawie, co zwiastuje kolejne nastanie jesieni ...

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński