AKCJA CHARYTATYWNA - STUDNIA DLA AFRYKI

Zbiórka makulatury przy Parafii Rzymskokatolickiej

Św. Brata Alberta w Zamościu

Zapraszamy do włączenia się w akcję, która może uratować życie lub zmienić byt wielu ludzi na lepsze. Pomoże ofiarować radość potrzebującym w Afryce, ale również każdemu uczestnikowi akcji – uskrzydlając serce przez czynienie dobra.

Oddając makulaturę możemy wesprzeć mieszkańców Afryki w uzyskaniu dostępu do czystej wody. A z pieniędzy uzyskanych w zbiórce zostanie wybudowana studnia głębinowa. Robiąc porządki w swoich domach nie tylko przyczynimy się do ochrony środowiska, ale również pomożemy tym, którym żyje się gorzej od nas. Kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki! Warto zapamiętać ten przelicznik.

Zbierana będzie makulatura tj. papier, czyli książki, zeszyty, gazety, czasopisma, opakowania kartonowe szare i kolorowe.

makulaturę wrzucamy do stojącego kontenera na parkingu przy kościele, jeżeli nie ma miejsca to stawiamy obok.

Akcja trwa do 10 października.

 

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dodatkowa informacja dla uczniów naszej szkoły:

Jeżeli jest taka możliwość to proszę zważyć makulaturę, przesłać ilość kilogramów wraz ze zdjęciem lub tylko zdjęcie oddanej makulatury do wychowawców klas. Dla najbardziej zaangażowanych przewidziane są nagrody.

Elżbieta Jaworska _ Wyłupek

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński