Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

            NASI UCZNIOWIE CHĘTNIE POMAGAJĄ POTRZEBUJĄCYM

            Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej lubią pomagać innym. W szkole od kilku lat prężnie działa grupa wolontariatu, do której należą uczniowie starszych klas. Działają pod opieką dyrektor szkoły pani Krystyny Ptak i nauczycielki języka polskiego pani Marii Mazurkiewicz oraz pani Doroty Czarny, nauczycielki religii. Wolontariusze wiele razy włączali się w działalność charytatywną na rzecz potrzebujących dzieci i dorosłych.

            W ramach wolontariatu kilkakrotnie organizowali pomoc na rzecz Hospicjum "Santa Galla" w Łabuńkach. Uczniowie organizują w szkole zbiórki plastikowych zakrętek i środków czystości. W okresie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy własnoręcznie wykonują ozdoby świąteczne i przekazują je jako dar dla hospicjum. Praca uczniów i nauczycieli zaangażowanych w wolontariat to też wizyty w hospicjum w okresie świątecznym, w czasie których prezentują pacjentom i pracownikom tej placówki bogaty program artystyczny. Z tej przyczyny między wolontariuszami i hospicjum w Łabuńkach zawiązała się współpraca i sympatia. W czerwcu, okazji Dnia Dziecka nasi uczniowie - wolontariusze zostali zaproszeni na festyn organizowany przez hospicjum. Oprócz wielu atrakcji i wspaniałych zabaw, młodzi wolontariusze mieli okazję poznać i podziwiać zwierzęta znajdujące się w mini zoo

            W dniu 1.12.2016r. w naszej szkole pojawił się gość z hospicjum, dyrektor, ks. Michał Przybysz. Przyjechał na zaproszenie pani dyrektor. Na spotkanie z miłym gościem przyszli uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami. Na początku spotkania ks. Michał przybliżył zebranym założenia i cele wolontariatu. Mówił o tym, jak działa i rozwija się wolontariat w jego placówce i jak dobrze współpracuje się z grupą wolontariuszy z naszej szkoły. Wizyta księdza dyrektora miała charakter bardzo radosny, ponieważ miał ze sobą gitarę, i po części oficjalnej zaczęła się nauka radosnej piosenki "Chcę być świętym". Słowa i melodia były tak łatwe i wpadające w ucho, że już po kilku minutach wszyscy razem mogli ją bez problemu wspólnie zaśpiewać, a nawet zatańczyć. Uczniowie ponownie dostali zaproszenie do wizyty w hospicjum , którą złożą ludzim chorym jeszczse przed świętami. Pojadą tam, aby kolędami, poastorałkami i pięknymi wierszami o tematyce bożonarodzeniowej przynieść radość i nadzieję tym, którzy cierpią. Zostawią też świąteczne stroiki i ozdoby wykonane na zbiórkach wolontariackich. Gość nie zapomniał nawiązać do czerwcowej wizyty wolontariuszy w Łabuńkach. Odżyły spomnienia świetnej zabawy pośród pięknej przyrody zabytkowego parku, który otacza budynki hospicjum. Na zakończenie opowiedział uczniom ozwierzętach i pokazał uczniom fotografie nowych mieszkańców mini zoo. Na stałe zamieszkała w nim para kucyków i renifer Rudolf. Tę szczęśliwą wiadomość uczniowie przyjęli z ogromnym aplauzem i szczerą radością. W szczególny sposób zaciekawienie uczniów wywołał renifer.

            Obecność ks. Michała wsród naszych uczniów pozwoliła im nie tylko wesoło się bawić, lecz również utwierdziła, że idea wolontariatu jest potrzebna we współczesnym świecie,że warto ją kultywować i pomagać innym. Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę księdza w murach naszej szkoły oraz możliwość wspólnego, gromkiego śpiewu.

Tekst: Elżbieta Swatowska

 

Zdjęcia: Dorota Czarny

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński