Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Szkolny wolontariat

„Tak pomagam”

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to doskonały moment, by zastanowić się, co jesteśmy w stanie zrobić dla innych. Czy potrafimy podzielić się z kimś swoim czasem, tym co mamy?

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej: Magda i Kamila z klasy V oraz Martyna, Ola i Natalia z klasy VI wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu panią Marią Mazurkiewicz dnia 10 grudnia 2016 roku uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod hasłem „Tak pomagam”., której celem była zbiórka żywności w sklepie Biedronka.
          Od godziny 9.00 do 14.00 dziewczynki zbierały do koszy Caritasu Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, które bezinteresownie ofiarowali ludzie dobrej woli. Dzięki życzliwości osób, które robiąc zakupy – potrafili się nimi podzielić z najuboższymi zebrałyśmy 6 koszy produktów żywnościowych.

Z zebranych produktów placówka Caritas, przygotuje świąteczne posiłki i paczki dla najuboższych rodzin.

            Dzięki udziałom w akcjach charytatywnych uczymy się dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. Bezinteresowna „praca” dla nich uczy nas pokory wobec życia. Podjęte działania wzbudzają w nas poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, uczą empatii, większej wrażliwości na potrzeby i problemy ludzkie, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej!

Artykuł jest zamieszczony również na stronie Gminy Zamość: gminazamosc.pl

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński