Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 269 gości oraz 0 użytkowników.

" TAK, POMAGAM"

Ogólnopolska Akcja Caritas

Tak, POMAGAM

W dniach 8 i 9 grudnia 2017 roku (piątek i sobota) w godzinach 15:00
– 19:00 w piątek oraz w sobotę od godziny 10:00 – 19:00 czternastu wolontariuszy z klas V – VII ze Szkolnego Koła Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej działającego w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego uczestniczyli wraz z opiekunami panią Dorotą Czarny i panią Marią Mazurkiewicz w trzynastej zbiórce żywności pod hasłem: „Tak, POMAGAM!”.
Podczas bożonarodzeniowej zbiórki w sklepie Biedronka przy ul. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu wolontariusze ubrani w czerwone koszulki z logo Caritas zachęcali do kupowania produktów
o przedłużonym terminie przydatności do spożycia i ofiarowania ich potrzebującym. Darczyńcy chętnie ofiarowali artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości. Szkolni wolontariusze zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których wolontariusze Caritas przygotują świąteczne paczki dla najuboższych rodzin. Produkty zebrane podczas zbiórki przekazane wszystkim potrzebującym.

Artykuł jest na stronie Gminy Zamość: www.gminazamosc.pl

Maria Mazurkiewicz

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński