Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 201 gości oraz 0 użytkowników.

OGÓLNOPOLSKIE „SPOTKANIE MŁODYCH: WŁACZ PEŁNIĘ WIARY”

Uczniowie należący do naszego Szkolnego Koła Caritas 06.10.2018 r. wraz z innymi wolontariuszami z Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu jakie miało miejsce na Stadionie Narodowym w Warszawie. Tysiące młodych ludzi z całej Polski o godzinie 12.00 rozpoczęło wielkie spotkanie modlitewne pod hasłem „Stadion Młodych: włącz pełnię wiary”. W programie były modlitwy, konferencje, koncerty i pokazy artystyczne. Spotkanie młodzieży w Warszawie odbywało się w łączności z odbywającym się w Rzymie synodem biskupów poświęconym młodzieży „Chcemy łączyć się duchowo z synodem i modlić się w jego intencji”, Stadion Młodych jest największym spotkaniem młodych, w Europie a może i na świecie, jakie odbywa się podczas Synodu – mówił KAI ks. Rafał Jarosiewicz, organizator wydarzenia.

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać 5 konferencji: Marcina Jakimowicza, Mady Plucner, abp. Grzegorza Rysia, Marcina Zielińskiego oraz Andrzeja Sowy „Koguta”. Posłuchać występów muzycznych: TGD, Wyrwani z Niewoli, ks. Kuba Bartczak, Bęsiu, Gospel Rain, Chór dla Jezusa, Exodus15, Muode Koty i Full Power Spirit.

Centralnym punktem Spotkania Młodych była uroczysta Msza św. którą koncelebrowało około 600 księży pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, a homilie do młodych wygłosił biskup koszalińsko – kołobrzeski Edward Dajczak.

Po uroczystej Mszy św. mogliśmy wysłuchać świadectw ludzi, którzy w swoim życiu przezywali bardzo trudne chwile, często sięgali dna ale spotkali na swojej drodze ludzi, którzy pokazali Kto jest ich drogą którą mają kroczyć.

Obejrzeliśmy niecodzienny pokaz malowania piaskiem od stworzenia człowieka, aż do śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

Podsumowaniem spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą dziękczynienia i uwielbienia.

Po 12 godzinach wspólnej modlitwy napełnieni Duchem Świętym, pełni pozytywnej energii i wspaniałych wrażeń, radośni, ale i zmęczeni wróciliśmy do autokaru aby w ciszy i skupieniu wrócić do swoich domów.

Opiekun SKC: Dorota Czarny

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński