Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 159 gości oraz 0 użytkowników.

 

 • Festyn rodzinny — Zdrowo i bezpiecznie
   
  22.09.2013 r. Borowina Sitaniecka. Plac przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego
   
  Program:
  14:30 Powitanie
  14:40 – 15:15 Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Białowola
  15:15 – 15:45 Występ uczniów ze Szkoły Podstawowej
  15:45 – 16:15 Występ zespołu „Wesołe Gosposie”
  16:15 – 16:30 Pogadanka z udziałem Komendy Miejskiej Policji w Zamościu
  16:30 – 17:15 Występ zespołu „Ale Cantare” z Płoskiego
  17:15 – 17:55 Pokaz iluzjonisty Igora Lewandowskiego
  18:00 Planowane zakończenie festynu
   
  Atrakcje towarzyszące: dmuchane zamki – wstęp wolny, konkursy i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kolonii Sitaniec.

  Organizatorzy: Gmina Zamość, Sołtys i Rada sołecka Borowiny Sitanieckiej, Sołtys i Rada sołecka Łapiguza, społeczność Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Stanieckiej, Zespół „Wesołe Gosposie” z Kolonii Sitaniec.
  Udział w festynie odbywa się na własną odpowiedzialność uczestników. Organizator – Gmina Zamość nie ubezpiecza uczestników festynu od NNW. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób niepełnoletnich podczas festynu ponoszą rodzice i opiekunowie prawni.
   
   
   
  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

FESTYN RODZINNY

 

    Dnia 22. 09. 2013r. w niedzielę, na terenach zielonych wokół Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej odbył się festyn rodzinny pod hasłem "ZDROWO I BEZPIECZNIE". Impreza miała charakter otwarty i zgromadziła mieszkańców sołectw Borowina Sitaniecka oraz Łapiguz.

    Na wstępie Pani Dyrektor szkoły Krystyna Ptak serdecznie powitała wszystkich gości i zebranych uczestników wspólnej zabawy, życząc radości ze wspólnego przebywania i zabawy w plenerze. Pani Dyrektor w szczególny sposób zwróciła się do władz Gminy Zamość , na czele z panem wójtem, dziękując za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości . Swoją obecnością zaszczycili nas pan wójt Ryszard Gliwiński, przewodniczący rady gminy pan Jerzy Bondyra oraz wicestarosta pan Jerzy Sobczuk. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Białowoli , która przepięknie zagrała koncert melodii rozrywkowych. Z tej racji, że szkoła bierze czynny udział w ogólnopolskich programach zdrowotnych, uczniowie klas III, IV-VI, przygotowali pod kierunkiem p. Anny Jarzębowskiej i p. Marii Mazurkiewicz oraz zaprezentowali inscenizację pt. "Podróż do krainy witamin". Uczniowie wystąpili w barwnych, ciekawych kostiumach, których przygotowaniem zajęły się p. Ewa Mientus, p.Anna Piasecka oraz p. Dorota Czarny. Scenografia tematyką nawiązywała do hasła festynu i została przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły. W dalszej części występów naszych uczniów znalazł się pokaz tańca współczesnego w wykonaniu klasy V i VI , przygotowanego przez p. Małgorzatę Flis. Uczennice klasy VI, Małgosia Goździuk i Ola Kopciewska pod kierunkiem p. Katarzyny Sudak zaśpiewały piosenkę w języku angielskim, prezentując wysoki poziom znajomości tego języka. Po występach w języku obcym nadszedł czas na prezentację twórczości poetyckiej Kamili Jakimiak z klasy III. Na scenie, Kamila przeczytała z dziecięcą wrażliwością kilka własnych wierszy, których treść nawiązywała do świata jej bliskiego, przez co zachwyciła słuchaczy. Jednocześnie na boiskach sportowych odbywały się konkursy sprawnościowe i mecz piłki nożnej. Ponadto można było zdobyć mistrzostwo w konkurencji hula - hop, w obieraniu jabłka ze skórki oraz w żonglerce i rzucie do celu. Został przeprowadzony konkurs plastyczny z nagrodami na temat bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania. Ponieważ tematem spotkania w tak licznym gronie, oprócz zdrowia , było też bezpieczeństwo nie mogło zabraknąć przedstawicieli policji. Na festyn przyjechali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, z którymi wszyscy zainteresowani mogli porozmawiać, zadać pytania i wyjaśnić wiele wątpliwości.
     Z koncertem piosenek przybył zespół "Ale Cantare" z Płoskiego, którego występ bardzo przypadł do gustu słuchaczom. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci i dorosłych był pokaz magii i czarów w wykonaniu prawdziwego iluzjonisty, pana Igora Lewandowskiego. Wszyscy z wielką ochotą przenieśli się w świat iluzji. Na zakończenie zaprezentował się miejscowy zespół śpiewaczo - obrzędowy "Wesołe Gosposie" z Kolonii Sitaniec. Nie zabrakło tez słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszych uczniów, za co serdecznie im dziękujemy. Ponieważ dzień był dość chłodny, dlatego przydała się gorąca i smaczna grochówka, którą dla wszystkich przygotował pan Łukasz Demendecki - właściciel Gościńca "Magnat" w Kalinowicach. Piekarnia "Jutrzenka" z Panieńskiego ufundowała wspaniałe słodkie rogaliki z czekoladą, którymi obdarowani zostali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Hurtownia Papiernicza "AZET" w Zamościu przekazała nagrody rzeczowe, które zostały wykorzystane w konkursach dla dzieci. Z całego serca dziękujemy naszym sponsorom. Dla najmłodszych było sporo atrakcji w postaci dmuchanych, kolorowych zamków - zjeżdżalni ustawionych wokół szkolnego boiska, z których dzieci korzystały bez ograniczeń. Dużym powodzeniem cieszyło się stoisko, gdzie dzieci mogły mieć pomalowane twarze. Co chwilę, wśród tłumu pojawiały się kolorowe motylki, kotki, tygrysy lub bohaterowie znanych kreskówek namalowane na twarzach najmłodszych uczniów naszej szkoły.

    Festyn rodzinny był wspaniałą, udaną imprezą która zintegrowała społeczność szkolną ze środowiskiem w czasie przygotowań i wspólnej zabawy.

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński