Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 129 gości oraz 0 użytkowników.

3 grudnia Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawnych

 

Dnia 2 grudnia 2014 r. Pani Dorota Czarny, nauczyciel naszej szkoły, przedstawiła prezentację: „ 3 grudnia Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych” i poprowadziła warsztaty dla uczniów naszej szkoły.

Cel główny:

- uwrażliwienie uczniów na cierpienie obok nas żyjących ludzi niepełnosprawnych;

Cele szczegółowe:

- kształtowanie uczucia empatii;

- potrzeba niesienia pomocy innym;

- ochrona i promocja zdrowia;

- znaczenie słowa tolerancja w życiu codziennym

W czasie zajęć uczniowie aktywnie brali udział w dyskusji na temat tolerancji
i poszanowania ludzi niepełnosprawnych. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość zobaczyć na przedstawionych im fotografiach, jak osoby niepełnosprawne funkcjonują w życiu codziennym, czyli tańczą, uprawiają sport, wykonują codzienne prace a także pięknie malują ustami lub nogami. Osoby niewidome natomiast spacerują z psem przewodnikiem.
Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli teledysk „Dzieciaki z podwórka – Razem damy radę!”.

Dzieci podczas warsztatów mogły doświadczyć jak czują się osoby niepełnosprawne
i z pomocą nauczycieli wykonywały różne czynności, z którymi na co dzień muszą radzić sobie osoby chore. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci chętnie chciały spróbować np. nawlekania koralików w rękawiczkach, czy nalać sobie wodę do szklanki z zawiązanymi oczami. Wszystkie zadania były odpowiednio wyjaśnione, a dzieci porównywały zadania wykonane tradycyjnie i z utrudnieniem.

Obchody Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawności podsumowano organizując szkolny konkurs plastyczny „Jesteśmy tacy sami”

Zdjęcia Elżbieta Swatowska

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński