Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

DRUŻYNA    HARCERSKA   W   NASZEJ   SZKOLE

             W naszej szkole powstaje drużyna harcerska z prawdziwego zdarzenia. Inicjatorką przedsięwzięcia jest dyrektor szkoły pani Krystyna Ptak. Dzięki zaangażowaniu pani dyrektor i nauczycieli, wszyscy chętni uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje, zainteresowania, a także przeżywać ciekawe  przygody.

            O zamiarze powołania w szkole drużyny harcerskiej, pani dyrektor poinformowała rodziców  podczas zebrania w dniu 30. 01. 2015r. Aby w należyty sposób przedstawić zasady funkcjonowania tej organizacji na terenie szkoły, pani Dorota Czarny zaprosiła szczególnego gościa. Ze szczepu ZHP Tomaszów Lub. przybyła do nas druhna Justyna Siarkiewicz, która bardzo przejrzyście opowiedziała o zasadach pracy harcerskiej, pokazała zdjęcia obrazujące szeroko rozumianą działalność harcerzy i zachęciła do jak najszybszej realizacji  projektu. W swojej prezentacji, druhna Justyna wiele miejsca poświęciła omówieniu pracy wychowawczej jaka jest prowadzona z dziećmi i młodzieżą w ramach harcerstwa. Spotkanie z harcerką pozwoliło rozwiać wiele obaw i niepewności, dało odpowiedź na trudne pytania  towarzyszące nowej formie pracy, która niebawem pojawi się  w naszej szkole.

            Na zakończenie spotkania głos zabrała pani dyrektor, serdecznie dziękując miłemu gościowi za przybycie i przekazanie idei harcerstwa. Tym samym pani dyrektor Krystyna Ptak wyraziła nadzieję na szerszą współpracę z doświadczonymi już harcerzami, którzy radą i pomocą będą wspierać nową drużynę powstającą przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej. 

 

Tekst: Elżbieta Swatowska

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński