Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

Jasełka

DSC 1814DSC 1816DSC 1823DSC 1874DSC 1834DSC 1841

 

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cala ziemia i niebo lśni
dla tej Miłości maleńkiej.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie z klas III - VI, którzy wraz z panią katechetką Dorotą Czarny i nauczycielem języka polskiego panią Marią Mazurkiewicz przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 19 grudnia   2014 r. , przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, babci, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku dodały kolędy i pastorałki śpiewane i grane przez uczniów.

Święta Rodzina jest obecna również przy naszych stołach wigilijnych, dzielimy się z nią radościami, sukcesami, smutkami i kłopotami. Dzieląc się opłatkiem, dzielimy się miłością, jednością i pokojem, które dał nam Jezus.

Jesteś Panie chlebem życia
Jako pokarm dajesz się nam ….

Podaj rękę swemu bratu
Niech nikt nie czuje się sam
Chrystus przyszedł pokój dać światu
i ten pokój zostawia nam
Podaj rękę swojej siostrze
Niechaj nikt nie czuje się sam
Chrystus przyniósł pokój i wiosnę
i ten pokój zostawia nam

Po występie głos zabrała pani dyrektor Krystyna Ptak, która podziękowała wszystkim aktorom za wspaniały występ opiekunom za przygotowanie części artystycznej i dekoracji (p. Dorocie Czarny i p. Joannie Kiersztyn), złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Również pani Alicja Pogorzelska przewodnicząca Rady Rodziców złożyła na ręce pani dyrektor wszystkim życzenia świąteczne.

Dorota Czarny

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński