Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.

Sprawozdanie z przebiegu ogólnopolskiej akcji charytatywnej

„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

na terenie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej

 

W tym roku po raz drugi nasza szkoła przystąpiła do akcji: „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, której organizatorem jest Radio Lublin i Telewizja Polska oddział w Lublinie.

Główny cel akcji to pomoc dzieciom potrzebującym z rodzin wielodzietnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej, dzieciom niepełnosprawnym oraz podopiecznym domów dziecka, schronisk i placówek szkolno – wychowawczych.

Na terenie naszej szkoły w grudniu 2014 roku powołany został sztab terenowy nr 475, który opracował szczegółowy harmonogram przebiegu akcji.

Do naszej akcji przyłączyli się nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie oraz Zespołu Szkół im. Dzieci Zamojszczyzny z Sitańca.

Zbiórka darów trwała do 17 grudnia 2014 roku.

Zbieraliśmy odzież, zabawki, książki, artykuły szkolne i papiernicze, środki czystości i higieny osobistej, słodycze, żywność długoterminową. Łącznie zebraliśmy 300,64 kg darów, które przekazane zostały do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zamościu.

Chęć pomocy podczas akcji wyrazili uczniowie zrzeszeni w SK PCK pod kierunkiem p. Marii Mazurkiewicz. Przewodniczącą sztabu była pani dyrektor Krystyna Ptak.

W związku z udziałem w akcji szkoła promowana była w środowisku lokalnym.

Serdecznie dziękujemy Ks. W. Wróblowi, proboszczowi parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Czołkach, panu Michałowi Budzyńskiemu radnemu wsi Borowina Sitaniecka, panu Jackowi Szuba dyrektorowi Zespołu Szkół im. Dzieci Zamojszczyzny w Sitańcu, pani Ewie Szykuła dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konpnickiej w Zawdzie, panu Kazimierzowi Seń kierownikowi GOPS w Zamościu, KGW „ Wesołe Gosposie” z Kol. Sitaniec oraz mieszkańcom wsi Łapiguz, Borowina Sitaniecka, Kol. Sitaniec, Kol. Udrycze, Zawada, Sitaniec, którzy aktywnie włączyli się w zbiórkę darów dla osób potrzebujących.

Tekst i zdjęcia: Maria Mazurkiewicz

DSCN2329DSCN2331

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński