Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI OSOBOWOŚCIAMI

W czwartek 04. 12. 2014 roku uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI uczestniczyli
w spotkaniu rękodzielniczym, którego tematem były szydełkowe robótki prowadzone przez panią Wandę Szpugę, przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiem. Pani W. Szpuga zapoznała naszych uczniów z tajnikami szydełkowania.

Opowiadała, że szydełkowanie nie jest techniką trudną do opanowania, ponieważ wszystkie podstawowe oczka wykonuje się w ten sam sposób. Istnieją oczka łańcuszka, oczka ścisłe, półsłupki, słupki raz lub wiele razy nawijane. Dzięki różnym kombinacjom oczek powstają wzory, które można wykorzystać zarówno przy tworzeniu odzieży jak i koronek ozdobnych. Dzieci podziwiały również serwetki, bałwanki, i inne cuda wykonane na szydełku.

            Nasi uczniowie uczyli się wykonywać łańcuszek i półsłupek. Pomimo iż nie jest to trudna technika, niektórym uczestnikom warsztatów, sprawiała trudności. Jednak praca przy szydełkowaniu przyniosła naszym wychowankom wiele satysfakcji i zadowolenia oraz wzmacniała wiarę we własne siły i możliwości.

Tekst: Maria Mazurkiewicz

DSC 1731

DSC 1748DSC 1742

DSC 1750DSC 1749DSC 1752DSC 1753DSC 1756DSC 1759DSC 1762DSC 1738

DSC 1748

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński