Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 204 gości oraz 0 użytkowników.

LEKCJA HISTORII BEZ PODRĘCZNIKA

           Zamość - miasto idealne, zwane Padwą Północy, najbliższe każdemu z nas.

Wszyscy zachwycamy się jego pięknem, ale mało wiemy o jego przeszłości a  teraźniejszość niejednokrotnie nas zadziwia. Szczególnie ważna, dla dzieci i młodzieży jest znajomość dziejów najbliższej okolicy i związane z tym poczucie więzi z tzw. "małą ojczyzną".

            W ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, dnia 26.01.2015r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na spotkanie z uczniami wszystkich klas przybył pan Andrzej Urbański - dyrektor Muzeum Zamojskiego w towarzystwie pana Marka Madeja i pana Antoniego Kołodziejczuka - z Zamojskiej Telewizji Kablowej. Pan dyrektor  w bardzo ciekawy sposób, wykorzystując prezentację multimedialną "Dlaczego Zamość ?", opowiedział uczniom o powstaniu miasta, jego historii, zabytkach i współczesności. Uczniowie z uwagą słuchali, zadawali mądre pytania, a przede wszystkim wykazali się poważną wiedzą na temat Zamościa. Na zakończenie, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami  zostali osobiście zaproszeni przez pana dyrektora  Urbańskiego do odwiedzenia Muzeum Barwy i Oręża "Arsenał" w Zamościu. Cieszymy się, że to szczególne zaproszenie zostało skierowane właśnie do uczniów naszej szkoły i chętnie skorzystamy z tej propozycji podczas ferii zimowych. Miłym akcentem spotkania były książki, tematycznie związane z Zamościem, które,  pan Urbański przekazał szkolnej bibliotece. Niewątpliwie, pozycje te wzbogacą nasz księgozbiór i często będą sięgali po nie nauczyciele i uczniowie. Bardzo dziękujemy panu dyrektorowi za cenny upominek. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła prawdziwa kamera telewizyjna, przed którą wystąpiła dyrektor szkoły pani Krystyna Ptak, która  udzieliła wywiadu o szkole. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu spotkania nauczycielce historii pani Dorocie Czarny, oraz pani Marii Mazurkiewicz, nauczycielce języka polskiego i pani Katarzynie Sudak, nauczycielce języka angielskiego.

            Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie spotkania z uczniami naszej szkoły, za dobrą, miłą atmosferę, jak również przekazaną wiedzę. Mamy nadzieję na kolejne niezwykłe lekcje historii w naszej szkole, które wzbudzą u uczniów prawdziwy zachwyt i fascynację dziejami miejsca, w którym żyją.

Tekst: ELŻBIETA SWATOWSKA

DSC 1934 1DSC 1933

DSC 1935DSC 1936

DSC 1940DSC 1941DSC 1951DSC 1952DSC 1953DSC 1958

ZDJĘCIA: DOROTA CZARNY

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński