Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Z wizytą w Muzeum Barwy i Oręża " Arsenał"  w Zamościu…

We wtorek, 03 stycznia 2015 roku podczas ferii zimowych uczniowie naszej szkoły pojechali na zaproszenie pana Andrzeja Urbańskiego, dyrektora Muzeum Zamojskiego do Muzeum Barwy i Oręża " Arsenał" w Zamościu.

Wizyta w naszym pięknym mieście była czymś więcej niż tylko atrakcją turystyczną. Wycieczka miała walor edukacyjny.

Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie przypomnieli sobie bogatą historię naszego miasta. Mieli również okazję zobaczyć wiele oryginalnych eksponatów: starodruki traktatów fortyfikacyjnych, broń, przyrządy techniczne używane przy wznoszeniu twierdzy oraz makiety poglądowe przedstawiające ewolucję i modernizację fortyfikacji.
Zajęcia wzbogaciły wiedzę uczniów o zagadnienia związane z historią regionalną w ramach projektu „Moja Mała Ojczyzna” realizowanego przez uczniów z klas IV – VI pod kierunkiem p. Doroty Czarny.

Dziękujemy panu Andrzejowi Urbańskiemu,  za możliwość zwiedzenia muzeum i bardzo ciekawą lekcję historii.

DSCN2347DSCN2352DSCN2355DSCN2359DSCN2361DSCN2362DSCN2363DSCN2364DSCN2365 1DSCN2367

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński