Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 157 gości oraz 0 użytkowników.

                       Z   ŻYCZENIAMI   DLA   BABCI   I   DZIADKA

 

            Kto pokazuje świat z tej lepszej strony?  Kto mocno kocha, wybacza, ma zawsze czas, dobre słowo i ciepły uśmiech?  Wiadomo, to Babcia i Dziadek, których święto uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole dnia 21. 01. 2015r.

            Z tej okazji uczniowie klas I - III i dzieci z grupy przedszkolnej wraz z wychowawcami -  panią Ewą Łapą, panią Elżbietą Swatowską, panią Anną Jarzębowską i przy ogromnym wsparciu pani dyrektor Krystyny Ptak przygotowały uroczystą akademię. Część oficjalna spotkania z babciami i dziadkami miała miejsce w szkolnej świetlicy, pięknie udekorowanej na tę okazję. Pani dyrektor w ciepłych słowach serdecznie powitała wszystkich zebranych i złożyła miłym gościom najszczersze i najlepsze życzenia. Uczniowie, w odświętnych strojach rozpoczęli swój występ. Na powitanie wszyscy radośnie zaśpiewali piosenkę "Witaj Babciu! Witaj Dziadku!" gestem i ruchem pokazując, jak bardzo cieszą się z przybycia swoich bliskich.                                                                                                        Potem były recytacje wzruszających i czasem humorystycznych wierszy, których bohaterami byli oczywiście babcia i dziadek.  Wiersze przeplatały się z piosenkami śpiewanymi przez chórek który poprowadził i któremu akompaniował nauczyciel muzyki w naszej szkole - pan Stanisław Momot. Zwieńczeniem części artystycznej był utwór "Sto lat" przepięknie zagrany na fletach przez Malwinkę Wiater i Karolinkę Sokołowską z klasy III. Uczennice do występu przygotowała dyrektor szkoły, pani Krystyna Ptak. Podczas akademii, na twarzach wielu dostojnych gości widoczne były łzy wzruszenia, które na pewno wyrażały  radość i szczęście z posiadania wspaniałych wnuków. Na tak ważnej uroczystości łączącej ze sobą środowisko lokalne, z którym szkoła współpracuje nie zabrakło obecności przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich, z przewodniczącą - panią Haliną Bosiak, która zaprezentowała autorski wiersz nawiązujący do obchodzonego święta. Bardzo dziękujemy za obecność, pozytywne emocje i miłe wzruszenia wywołane prezentowanym utworem, a także słodki poczęstunek przygotowany dla dzieci.

            Na zakończenie, przy zgaszonym świetle, na środku sali pojawił się wielki, płonący tort, specjalnie przygotowany na to wydarzenie. Tort był tak ładny i okazały, że wzbudził zachwyt wśród wszystkich. Obecne na spotkaniu mamy naszych uczniów podzieliły ten smakołyk i obdarowały nim jednocześnie dziadków, babcie i wnuczków. Tort został ufundowany przez Radę Rodziców. Z tej okazji serdeczne podziękowania składamy wszystkim jej członkom z przewodniczącą - panią Alicją Pogorzelską na czele.   Druga część uroczystości, mniej oficjalna, a bardziej rodzinna, zgromadziła dziadków i wnuczków przy wspólnym stole przygotowanym przez rodziców. Goście zostali poczęstowani ciastem, owocami i herbatą. Wspólny stół stał się wspaniałą okazją do rozmów, cichych życzeń, uścisków i wręczenia prezentów. Upominki wnuczkowie wykonali własnoręcznie pod opieką wychowawców. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pracowali przy organizacji uroczystości. Dziękujemy za trud i wszelką pomoc.

            Cieszymy się, że po raz kolejny w murach naszej szkoły odbyła się ta niecodzienna uroczystość z babciami i dziadkami w roli głównej. Życząc naszym wspaniałym gościom zdrowia i wielu radości, mamy nadzieję, że dobre wspomnienia i pozytywna atmosfera naszej szkoły pozostaną z państwem na długo.

 

 Tekst: Elżbieta Swatowska

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński