Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 188 gości oraz 0 użytkowników.

CIEKAWE FERIE ZIMOWE

            Kolejna przerwa w nauce - ferie zimowe. Jak można ciekawie je spędzić nie ruszając się z miejsca zamieszkania? To problem wielu uczniów i ich rodziców. O ciekawe zajęcia podczas ferii, po raz kolejny zadbała pani Krystyna Ptak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej i nauczyciele. Korzystając z ładnej pogody przedszkolaki wspaniale odpoczywały korzystając z atrakcji sali zabaw "Jaś i Małgosia". Starsi uczniowie również ciekawie spędzili czas wolny od nauki. Pod opieką nauczycieli i wychowawców odwiedzili kręgielnię, gdzie rozwijali swoją sprawność fizyczną, uczestnicząc w grach i rywalizacji. Zajęcia ruchowe, w których uczestniczyli uczniowie, dały im wiele radości ze wspólnej zabawy. Wspaniałe i bardzo pouczające były spotkania z archeologią w Muzeum Fortyfikacji i Broni "Arsenał" w Zamościu. W gościnnych murach tej instytucji przebywali uczniowie wszystkich klas, czyli od I do VI wraz z nauczycielami. Tam odbyły się, z czynnym udziałem uczniów,naukowe warsztaty interaktywne oraz prezentacje o wykorzystaniu i znaczeniu dla historii wykopalisk. Dziękujemy panu Andrzejowi Urbańskiemu, dyrektorowi muzeum za kolejne zaproszenie nas do siebie oraz pracownikom, którzy tak miło nas przyjęli. Najmłodsi, czyli klasy I - III ,odwiedzili też Centrum Kultury Filmowej "Stylowy", gdzie obejrzeli film "Misiek w Nowym Jorku", który wszystkim bardzo się podobał. W czasie zajęć wyjazdowych, uczniowie naszej szkoły byli dodatkowo bezpieczni, bo zadbała o to pani dyrektor, kupując dla wszystkich opaski i kamizelki odblaskowe. Udział we wszystkich formach wypoczynku był bezpłatny, uczniowie skorzystali z ofert wypoczynku i dobrze oraz twórczo spędzili czas wolny od nauki. Byli bardzo zadowoleni i na pewno w przyszłości skorzystają z podobnych zajęć organizowanych przez naszą szkołę.

            Składamy serdeczne podziękowania na ręce wójta Gminy Zamość pana Ryszarda Gliwińskiego, który po raz kolejny z troską i życzliwością wspierał działania szkoły na rzecz uczniów. Dziękujemy pracownikom gminy za okazaną pomoc w realizacji naszych pomysłów na ferie zimowe.

Tekst: Elżbieta Swatowska

 

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński