Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

DZIEŃ   BABCI   I   DZIADKA   2016

            Ważne i piękne święto - Dzień Babci i Dziadka uroczyście, jak każdego roku, obchodzone było w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej. Wszystkim wnukom, tym małym i całkiem dużym znane są te szczególne daty z kalendarza - 21 i 22 stycznia. Świętując, okazujemy szacunek osobom, które bezgranicznie nas kochają, pomagają nam i rozpieszczają. Babcię i dziadka kochamy za ich bezwarunkową miłość i dobroć. Obchody Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się punktualnie o 12.30. Dyrektor szkoły pani Krystyna Ptak w serdecznych i ciepłych słowach powitała wspaniałych gości - zastępcę Wójta Gminy Zamość pana Konrada Dziubę , sołtysa wsi Borowina Sitaniecka i jednocześnie radnego Rady Gminy Zamość pana Michała Budzyńskiego, jak również przewodniczącą KGW Łapiguz panią Elżbietę Seredę, oraz przewodniczącą Rady Rodziców panią Alicję Pogorzelską. Witając przedstawicieli lokalnych władz, pani dyrektor w serdecznych słowach podziękowała za owocną współpracę z naszą szkołą, za udział w obchodach święta babci i dziadka i czas, który poświęcili temu wydarzeniu. Szczególne powitanie i życzenia otrzymali od pani dyrektor bohaterowie dnia, czyli licznie zgromadzone babcie i dziadkowie uczniów naszej szkoły.

            Do tego niezwykłego dnia, uczniowie klas I - III i przedszkolaki ze swoimi paniami wychowawczyniami przygotowywały się długo i starannie. Uczniowie różnymi technikami namalowali portrety swoich babć i dziadków, z których na szkolnym korytarzu powstała niezwykła galeria. Każda babcia i dziadek bez większego trudu mogli odnaleźć tam swoje podobizny. Wszyscy przygotowali własnoręcznie zrobione upominki. Były kwiaty z papieru wykonane różnymi technikami, serduszka, jak również słoiki dobrych życzeń i serdecznych słów dla babci i dziadzia. W odświętnie udekorowanej świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie pokoleń. Na scenie , dla ukochanych babć i dziadziów, pokazali się najmłodsi uczniowie szkoły. Wspaniałe, z uczuciem recytowane wiersze, wesołe piosenki dla babci i dziadka śpiewane z radością i sercem sprawiły, że powstał niecodzienny, rodzinny nastrój. Nie zabrakło też koncertu kolęd granych przez uczniów na dzwonkach. Specjalnie na tę uroczystość, uczniowie pracowali pod kierunkiem dyrektor szkoły pani Krystyny Ptak. Każdy występ małych artystów wzbudzał podziw dostojnych gości i był nagradzany oklaskami. Po części oficjalnej szanowne babcie i dziadkowie oraz zaproszeni przedstawiciele władz samorządowych zasiedli przy wspólnym długim stole pięknie nakrytym i ustawionym wzdłuż szkolnego korytarza. Uczniowie złożyli przybyłym babciom i dziadkom serdeczne życzenia i wręczyli upominki. Nie zabrakło buziaków, łez wzruszenia i serdecznych uścisków. Wyrazem szacunku dla dostojnych gości był wielki, pięknie udekorowany i niezwykle smaczny tort ze specjalną dedykacją dla babć i dziadków. Przygotowanie tak podniosłej, a zarazem pełnej rodzinnego ciepła uroczystości nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu życzliwych osób. W szczególny sposób dobrą wolą i odpowiedzialnością wykazali się rodzice uczniów, którzy upiekli smaczne ciasta, przygotowali stoły i czuwali nad tym, aby niczego nie zabrakło podczas wspólnej herbatki z babcią i dziadkiem. Swój wielki udział w przygotowaniu uroczystości miała Rada Rodziców i dyrektor szkoły pani Krystyna Ptak, która koordynowała wszystkie działania związane z przygotowaniem święta na terenie szkoły. Słowa uznania i podziękowania kierujemy do pana Łukasza Demendeckiego, który specjalnie na tę okazję przygotował wspaniały gorący posiłek dla naszych gości.

            Miło jest obchodzić wspólnie Dzień Babci i Dziadka, wiedząc, że ich miłość do wnuków jest wcale nie mniejsza niż mamy i taty, że zawsze w trudnych chwilach są wsparciem, pociechą i obroną. Sto lat i dużo zdrowia.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Swatowska

,

           

           

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński