Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień 11 listopada to Święto Narodowe. 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.

10 listopada 2015 r.harcerze wraz z SU pod kierunkiem p. Doroty Czarny i p. Katarzyny Sudak przygotowali uroczystą akademię z okazji uczczenia 97 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu narodowego odbyła się krótka prezentacja multimedialna pokazująca historię powstania Polski. Uczniowie zaś pokazali pantomimą najtrudniejszy okres w dziejach naszej Ojczyzny rozbiory, powstania narodowe, I wojnę światową a w końcu powrót Polski na mapy Europy i Świata. Muzyka i piosenki, które towarzyszyły obrazom i grze aktorów podkreślały tylko tragizm, tęsknotę i radość z Odzyskania Niepodległości. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli i wysłuchali przedstawienia, na kilkanaście minut przenieśli się w czasie, aby móc poznać czasy, w których nasi pradziadowie walczyli o to, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Po akademii Pani Dyrektor serdecznie podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie części artystycznej i poprosiła aby minutą ciszy uczcić pamięć Tych, którzy zginęli walcząc za Ojczyznę.

Dorota Czarny

Polska1Polska2Polska3Polska4Polska5

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński