Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.

POWITANIE WIOSNY

Pierwszy dzień wiosny to czas radości i zabawy. W naszej szkole obchodzony był na wesoło. Uczniowie klas I - VI pod opieką swoich wychowawców przygotowali z tej okazji ciekawą "podróż" po Europie i świecie.

Na szkolnym korytarzu zgromadziła się cała społeczność naszej szkoły, aby obejrzeć przygotowane prezentacje i w ten sposób zaprosić do nas wiosnę. Na początek wybraliśmy się do Niemiec, których kulturę i zwyczaje, w sposób niezwykle ciekawy, zaprezentowali najmłodsi uczniowie, czyli klasa I i II. Dzieci ubrane były w stroje nawiązujące do tradycji ludowych naszego sąsiada i przepięknie zatańczyły niemiecki taniec ludowy. Do występów uczniów przygotowała pani Ewa Łapa. Kolejna prezentacja zawiodła nas aż do odległej Afryki na Madagaskar, gdzie powitała zebranych afrykańska muzyka i taniec. Uczniowie klasy III w kolorowych, afrykańskich strojach bawili widzów inscenizacją znanego wiersza "Murzynek Bambo" oraz wierszami Jana Brzechwy o zwierzętach zamieszkujących ten niezwykły kontynent. Nie zabrakło też ważnych informacji o przyrodzie, geografii, tradycji i kulturze Madagaskaru. Z uczniami pracowała pani Elżbieta Swatowska. Bardzo szybko z gorącej Afryki wszyscy przenieśliśmy się z powrotem do Europy. Była to Francja, jej mieszkańcy, historia, kultura i tradycja, zwłaszcza kulinarna. W dostojnych Francuzów wcielili się uczniowie klasy IV, którzy w ciekawy sposób przedstawili sceny z życia codziennego mieszkańców Francji. A francuska muzyka rozrywkowa podniosła klimat prezentacji tego niezwykłego europejskiego kraju. Do występu uczniów przygotowała pani Dorota Czarny. Starożytna Grecja to okres w historii świata, którym bardzo interesują się uczniowie klasy V. Za sprawą niezwykle pomysłowych strojów i przebrań zaprowadzili nas, widzów na górę Olimp, gdzie spotkaliśmy starożytne bóstwa. W ciekawy sposób została przedstawiona historia i tradycja współczesnej Grecji. Prezentacji towarzyszył taniec ludowy "Zorba". Uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Marii Mazurkiewicz. Na zakończenie wesołej imprezy mogliśmy wraz z klasą VI napić się angielskiej, aromatycznej herbaty. Uczniowie tej klasy, siedząc przy stolikach, pili herbatę w filiżankach z porcelany, przegryzając ją angielskimi ciasteczkami. Rozmawiali ze sobą po angielsku i w języku polskim przedstawili historię, kulturę i tradycje Anglii. Uczniów przygotowała pani Katarzyna Sudak. Na widowni była dyrektor naszej szkoły pani Krystyna Ptak, która z uwagą i wielką życzliwością obejrzała popisy uczniów, nie szczędząc im pochwał i ciepłych słów wsparcia i zachęty do realizacji kolejnych pięknych pomysłów. Podziękowała też wszystkim nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w przygotowanie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny. Wdzięcznymi widzami były przedszkolaki, które przyszły wraz z wychowawczynią panią Anną Piasecką, aby w sposób godny powitać wiosnę. Na widowni zasiedli również rodzice uczniów naszej szkoły, którzy o zainteresowaniem obejrzeli program artystyczny. Występy wszystkich klas bardzo wszystkim się podobały, o czym świadczyły gromkie oklaski. Pokazom i prezentacjom towarzyszyły degustacje potraw znanych i popularnych w krajach, które przybliżyli nam uczniowie poszczególnych klas.

Powitanie wiosny w naszej szkole było nie tylko kolorowe i wesołe, lecz również pouczające. Sposób, w jaki uczniowie zdobyli wiedzę o prezentowanych krajach na długo zostanie w ich pamięci. Był to bardzo udany i radosny dzień w naszej szkole.

Tekst: Elżbieta Swatowska

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński