Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 215 gości oraz 0 użytkowników.

25 listopada w naszej szkole świętowaliśmy

Światowy Dzień Pluszowego Misia-najlepszego przyjaciela dzieci.

Pierwsze misie pluszowe powstały 114 lat temu w Europie. A nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta, który podczas polowania kazał wypuścić wystraszonego niedźwiadka.

Każdy z nas na pewno posiadał lub nadal posiada swojego ulubionego misia, małego lub dużego, kolorowego lub burego, a może takiego z kokardką. Pluszak ma dziś chyba swoje miejsce w każdym domu. Miś kojarzy nam się z dzieciństwem, często bywał w tamtym okresie naszym najlepszym przyjacielem i towarzyszem zabaw. Misie są też bohaterami wielu bajek dla dzieci: Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Yogi to tylko kilka znanych przez nas bajkowych postaci. Wszystkie te misiowe postacie kojarzą się nam pozytywnie, przywodzą na myśl coś przytulnego i ciepłego.

Dlatego w tym dniu wszystkie dzieci z naszej szkoły, przyszły do szkoły ze swoim ulubionym misiem. Podczas przerw organizowane były różne zabawy z misiami w których to oczywiście nie zabrakło wszystkim znanej i lubianej zabawy „ Stary niedźwiedź mocno śpi”. Śpiewane były piosenki , recytowano wiersze o misiach, jednym słowem było bardzo kolorowo i wesoło.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Małgorzatą Flis

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński