Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

                                               DZIEŃ ZDROWIA W NASZEJ SZKOLE
W środę 29.05.2019 r. w naszej szkole został zorganizowany „Dzień Zdrowia”. Uczniowie kl. VII realizowali swój projekt edukacyjny „Dzień Zdrowego Stylu Życia”przygotowany na lekcji plastyce a Samorząd Uczniowski i Oddział Przedszkolny przygotowali kanapki, wiersze i piosenki o Ziemi i o zdrowiu.
Na pierwszej przerwie uczniowie kl. VII odwiedzili klasy i częstowali wszystkich własnoręcznie zrobionymi kanapkami. Na korytarzu w przebraniach warzyw i owoców pięknie prezentowała się kl. V. Z magnetofonu włączane były piosenki o zdrowym stylu życia.
Na drugiej przerwie uczniowie klasy VII wygłaszali różne hasła motywujące do zdrowego trybu życia. Natomiast uczniowie z klasy V recytowali wiersze na temat zdrowego żywienia. Wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”został wyrecytowany nawet w dwóch językach polskim i angielskim.
Trzecia przerwa była poświęcona młodszym dzieciom (1-3 klasa). Uczniowie losowali numerek pytania, a po jego usłyszeniu wybierali odpowiedź. Za dobrą otrzymywali nagrodę w postaci szaszłyków owocowych lub innych zdrowych przekąsek. Ten czas umilały piosenki promujące zdrowy styl życia. Uczestnikom bardzo podobała się zabawa i chcieli kilkakrotnie brać w niej udział.
Podczas długiej przerwy przeprowadzone zostały trzy gry: ninja, arbuz i pif paf. Brały w nich udział głównie uczniowie z klas 1-3, ale osoby z klas starszych także przyłączały się do zabawy. Następnie odbył się występ przedszkola. W szczególności do gustu przypadła wszystkim piosenka „Ziemia, wyspa zielona” w wykonaniu przedszkolaków.
Piąta przerwa była bardzo podobna do trzeciej. Jednak była przeznaczona dla starszych uczniów (4-8 klasa). Uczestnicy losowali pytania i również starali się udzielić na nie poprawne odpowiedzi, otrzymywali za wskazanie prawidłowych owoce bądź warzywa. Pod koniec przerwy młodsze dzieci ponownie wzięły w niej udział, gdyż bardzo ona im się spodobała. Podsumowaniem tego dnia było wywieszenie plakatów przygotowanych na lekcji przyrody przez klasę VI „Dzień Ziemi”.
Ten dzień zorganizowaliśmy z myślą o odżywianiu i zdrowym stylu życia dzisiejszych dzieci i młodzieży. Mamy nadzieję, że po tym dniu każdy z uczniów chociaż raz na dzień zje owoc lub warzywo.
GRUPA REDAKCYJNA KLASY VII

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński