Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

„To dopiero przedwiośnie nasze (…)
Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej…”
Stefan Żeromski, Przedwiośnie
 
 
Narodowe czytanie „Przedwiośnia” w naszej szkole
Narodowe Czytanie to wspaniała akcja promująca polską klasykę literacką. W tym roku odbyła się jej siódma edycja. Tegoroczna akcja Narodowego Czytania, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
W poniedziałek, 24 września nasza szkoła włączyła się w tę niezwykłą akcję. Rozpoczęliśmy uroczystość prelekcją przybliżającą uczniom sylwetkę jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich przełomu XIX i XX wieku – Stefana Żeromskiego oraz jego twórczości. Następnie uczniowie klas VI, VII i VIII wysłuchali pierwszego rozdziału powieści w interpretacji uczennic klasy ósmej: Martynki, Natalki, Oli oraz Madzi. Dziewczynki zadbały również o dobór strojów i fryzur nawiązujących do ówczesnych trendów. Klasa szósta przygotowała gazetkę okolicznościową na korytarzu głównym. Wyborem fragmentów „Przedwiośnia” oraz organizacją przedsięwzięcia zajęły się szkolne polonistki.
Akcji towarzyszył również bookcrossing – czyli możliwość nieodpłatnego wzięcia książek przygotowanych przez nauczycieli. Egzemplarze zostały wyłożone obok wystawki dotyczącej życia i twórczości Stefana Żeromskiego.
Czuliśmy się naprawdę dumni, mogąc przyłączyć się do wspólnej lektury tej mądrej książki. Była to również cenna lekcja patriotyzmu dla młodego pokolenia Polaków. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w czytaniu.
Nauczycielki języka polskiego

Monika Wołos, Angelika Dec

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński