Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.

SETNA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE IV, V I VI

Z okazji setnych lekcji języka polskiego w klasach IV, V, VI razem z uczniami postanowiliśmy uczcić tak ważne wydarzenie dla języka polskiego. W klasie IV rocznica zbiegła się nam z podsumowaniem lektury "Fabryka Czekolady"
i projektowalismy naszą wymarzoną fabrykę, w której znalazły się wyśnione przez nas sale do produkcji czekolady, żelek, cukierków, waty cukrowej i innych smakołyków.

Klasa V miała nie lada zadanie, mianowicie wydostać się z "Przysłowiowego escape room'u", jak się okazało "szukać igły w stogu siana" czy "gdzie kucharek sześć..." nie sprawiły problemów, ale znaleźć przysłowia ze zwierzętami lub owocami w tle, sprawiły trochę trudności. Dodatkową atrakcją było szukanie zadań pochowanych w przeróżnych zakamarkach klasy.
Klasa VI stanęła przed wyzwaniem wcielenia się w postać literacką pt. "Twoja twarz wygląda znajomo". Staś Tarkowski, Jan Kochanowski, Zenek - Ten Obcy to niektóre postaci setnej lekcji, które musiały zaprezentować siebie poprzez przybliżenie swojej biografii, ciekawostek lub krótkiego tekstu. Największe zainteresowanie wzbudziła (a nawet wzbudził;) Ania z Zielonego Wzgórza.
Dziękuję klasom za takie zaangażowanie. 
Angelika Dec
                                 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński