Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 165 gości oraz 0 użytkowników.

Śladami Twórców Niepodległej”

10 listopada 2018 r. przedstawiciele klas I, V, VI, VII i VIII z naszej szkoły wraz
z opiekunami p. Dorotą Czarny, p. Katarzyną Szpuga i rodzicem p. Moniką Kardasz wzięli udział w organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem
we współpracy z Zarządem Oddziału Gminnego Związku OSP RP
w Zamościu oraz pomocy organizacyjnej UKS Azymut Siedliska, grze terenowej pod patronatem Wójta Gminy Zamość w ramach gminnych obchodów Roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Wszyscy uczestnicy gry zebrali się przy Bramie Szczebrzeskiej, aby wspólnie z Panem Wójtem Gminy Zamość Ryszardem Gliwińskim, Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu Druhem Piotrem Koczułapem, Komendantem Gminnego OSP Druhem Tomaszem Bosiakiem, Prezesem UKS Azymut Siedliska Piotrem Chabrosem oraz przedstawicielem GOK GZ Krzysztofem Czerwieńcem przemaszerować na Rotundę i złożyć wiązankę kwiatów oraz zapalić znicze wszystkim, którzy ofiarnie i bohatersko walczyli za naszą Ojczyznę.

Po części oficjalnej zawodnicy zostali zapoznani z zasadami gry „Śladami Twórców Niepodległej”, która polega na odnalezieniu miejsc zaznaczonych na mapie i udzieleniu odpowiedzi na pytania zawarte na karcie odpowiedzi. Pytania dotyczyły osób lub miejsc związanych z Odzyskaniem Niepodległości ze szczególnym uwzględnieniem Zamościa i Zamojszczyzny. Limit czasu przewidziany na przejście trasy to godzina zegarowa.

Po wykonaniu zadania na uczestników czekał poczęstunek.

Oczekując na wyniki wysłuchaliśmy, krótkiej historii jakie były okoliczności Odzyskania przez Polskę Niepodległości opowiedziane przez Pana Krzysztofa Czerwieńca.

W kategorii rodzinnej I miejsce zajęli Jakub, Karolina i p. Monika Kardasz, w kategorii szkół podstawowych kl. V zajęła - I miejsce a kl. VI – II miejsce, nasi uczniowie reprezentowali również UKS Azymut Siedliska do którego należą i w tej kategorii zdobyli – I miejsce.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego aby oddać cześć twórcy Niepodległej Polski.

Wszystkim organizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę przemiłą atmosferę a przede wszystkim możliwość poznania historii osób, które tworzyły naszą niepodległość na Zamojszczyźnie.

Dorota Czarny


Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński