Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

"Uczta bogów na Olimpie" 

Piątoklasiści postanowili w uzgodnieniu z panią A. Dec, że miło i przyjemnie będzie podsumować pracę z mitologią grecką w sposób nietypowy. 11 kwietnia podczas języka polskiego, uczniowie mieli okazję by zaprezentować swoje pomysły na wcielenie się w wcześniej wylosowanego boga, bogini lub herosa. Przywdziali m.in. prześcieradła, wieńce laurowe, przygotowali starannie atrybuty. Przewodził im oczywiście gromowładny Zeus, nie zabrakło również Hery, Afrodyty, Apolla, Hadesa, Artemidy, Ateny, Nike, Demeter i Kory, Hefajstosa, Heraklesa, Posejdona oraz Hermesa.           

Tak zacni goście zebrali się na Olimpie na uczcie wydanej przez Zeusa. Każdy z uczestników miał przynieść ze sobą nektar i ambrozję, na wspólny stół, do podzielenia się z innymi biesiadnikami. Na ucztę zaproszono panią Dyrektor oraz p. Małgorzatę Flis z klasą III. Uczniowie klasy młodszej mieli okazję do zapoznania się kulturą mitologiczną. 

W trakcie uczty piątoklasiści rozwiązywali zadania utrwalające wiedzę o mitologii greckiej, w formie quizu. 

Ten dzień z pewnością należał do udanych. Oby wiedza, którą uczniowie zdobyli o starożytnych Grekach pozostała na długo w ich pamięci. 

     

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński