Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 293 gości oraz 0 użytkowników.

Wiosenne spotkanie w Bibliotece w Mokrem

Uczniowie i przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej 22.03.2109r. wyjechali na wycieczkę do Mokrego. Najpierw zwiedziliśmy lotnisko, gdzie dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska samolotów i szybowców. Z lotniska udaliśmy się do Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Morkem. Tam dzieci młodsze uczestniczyły w zabawach z książkami. Były gry stolikowe i układanki. Główną atrakcją pobytu w bibliotece było spotkanie z Panią Moniką Sawicką, która jest autorką książek dla dzieci oraz warsztaty z pisarką pod hasłem "Kajtusiowe opowieści". Dzieci poznały miłego pieska Kajtusia,, o którego przygodach można się dowiedzieć czytając książki pani Sawickiej. Pisarka w sposób bardzo ciekawy i zajmujący, opowiedziała dzieciom o historii małego pieska, który zupełnie nieoczekiwanie pojawił się w jej domu i od tego momentu zaczęły się dziać przedziwne zdarzenia z udziałem Kajtusia i jego przyjaciół. Piesek znalazł ciepły dom, miłość i schronienie. Wsłuchani w opowieść autorki, uczniowie zadawali pytania, jak również udzielali Pani Monice trafnych odpowiedzi. Następnie, pani Monika zaproponowała dzieciom wspólne malowanie obrazków opowiadających o Kajtusiu

i jego przygodach. Na zakończenie dzieci opowiadały o swoich pieskach i o tym, jak się nimi opiekują. Uczniowie ze starszych klas również zwiedzili lotnisko Aeroklubu Ziemi Zamojskiej, gdzie mieli możliwość podziwiać samoloty i rozległe przestrzenie lotniska.

Oni również w bibliotece spotkali się z Panią Moniką Sawicką i uczestniczyli w warsztatach

"Moja książka marzeń". Spotkanie i warsztaty odbyły się w ramach VIII Otwartych Dni Biblioteki. Pobyt w gościnnych progach tej placówki jest dla uczniów naszej szkoły kolejną przygodą z książką, która zawsze jest inspiracją do poznawania świata.

Dlatego serdecznie dziękujemy dyrektor biblioteki Pani Elżbiecie Stankiewicz za już kolejne zaproszenie naszych uczniów, za otwartość, serce, i miłą atmosferę.

Czas spędzony wśród książek na długo pozostanie w pamięci uczestników wycieczki.

Elżbieta Swatowska

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński