Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

Andrzejki

Dawniej Andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej serio, bardziej z przymrużeniem oka.

Upamiętniając zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja, w naszej szkole co roku odbywa się zabawa andrzejkowa. Klasy młodsze bawiły się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Dla uczniów klas IV-VIII Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową.

Poza muzyką, tańcami i świetną zabawą, uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość korzystając z "Salonu wróżb".

Wróżki w przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z magicznych serc lub kombinacji obrazków. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały i co tu dużo mówić wieczór był magiczny. Przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić... Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać!

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Monika Wołos

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński