Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 243 gości oraz 0 użytkowników.

JASEŁKA

 

BÓG SIĘ RODZI… - pod takim hasłem przedstawione były tegoroczne Jasełka w Szkole Podstawowej im Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej.

 

W szczególny sposób spędziliśmy ostatni dzień przed przerwą świąteczną, przeżywając na nowo radość z narodzin Jezusa. Tajemnica Bożego Narodzenia przybliżona nam została w jasełkach odegranych przez uczniów klasy  VI, oraz przedstawicieli z klas: III, IV, V i VIII. Wszystkim udzielił się nastrój ubogiej stajenki, obecności Aniołów wśród nas, tych dobrych ale i tych zbuntowanych, zadziwienia pastuszków i pokornej mądrości Trzech Mędrców, którzy w nowo narodzonym dzieciątku odkryli naszego Zbawiciela. Przedstawienie zostało ubogacone poprzez „Taniec Anioła „ oraz wyśpiewane na koniec życzenia w kolędzie „Jest taki dzień” .

Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła świąteczne życzenia, przypominając o tym, że Boże Narodzenie jest wtedy, kiedy otworzysz swoje serce na drugiego człowieka.

Tegoroczne Jasełka  przygotowała pani Małgorzata Flis.

Szczególne podziękowania składamy młodym artystom, ich rodzicom, którzy motywowali swoje pociechy i pomagali w kompletowaniu strojów.

 

 

Tekst: Małgorzata Flis

 

 

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński