Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 306 gości oraz 0 użytkowników.

Kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

We wtorek, 12 listopada 2019 roku wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i panią dyrektor Krystyną Ptak przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu.

Udaliśmy się tam, aby uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcieliśmy również oddać hołd Marszałkowi za jego trud, poniewierkę oraz walkę o niepodległość Polski i budowanie jej państwowości. Aby w szczególny sposób podkreślić ten dzień, wszyscy przypięliśmy biało-czerwone kotyliony. Prowadzeni przez poczet sztandarowy naszej szkoły stanęliśmy u stóp pomnika i wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy. Pani dyrektor wraz z Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego złożyła wieniec przy pomniku, a uczniowie zapalili znicze.

,,Polsko! Nie jesteś Ty już niewolnicą,
Lecz czymś największym czym być można – sobą”.

                                                                 Leopold Staff

Monika Wołos

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński