Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 204 gości oraz 0 użytkowników.

XI RAJD PIESZY Z MIKOŁAJEM

Po raz kolejny uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli wraz z nauczycielami w Rajdzie Pieszym z Mikołajem pod patronatem Wójta Gminy Zamość. Wyjazd został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Wysokiem.

Rankiem 6 grudnia 2019 roku autokar zawiózł nas do Lipska Polesia. Już w autokarze pan przewodnik zachwycał nas historycznymi opowieściami o naszej gminie i ciekawostkami, których darmo szukać w najlepszych przewodnikach.

Założyliśmy czapki Mikołaja i w drogę! Wyruszyliśmy w ponad 7 kilometrową pieszą wędrówkę do Wierzchowin. Nasza trasa wiodła przez kręte leśne ścieżki. Szliśmy ochoczo żwawym krokiem i podziwialiśmy uroki zimowego lasu. W trakcie wędrówki pan przewodnik pokazał nam liczne gniazda orła bielika, czapli białej i czapli siwej. Uczył nas ponadto jak rozpoznawać gatunki drzew iglastych i liściastych. Niektórym uczniom udało się dojrzeć stado sarenek.

Po drodze spotkaliśmy Świętego Mikołaja, który obdarował nas cukierkami. Na mecie czekał już na nas ciepły poczęstunek. W świetlicy gminnej spotkaliśmy też uczniów z innych szkół naszej gminy. I tutaj również zawitał Święty Mikołaj, który każdemu wręczył przepyszne pachnące pierniczki.

To była wspaniała wyprawa! Czekamy na następne spotkanie z Mikołajem za rok!

Tekst

Monika Wołos

 

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński