Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 122 gości oraz 0 użytkowników.

Teatr inaczej 

W dniu 26 lutego 2021 roku dzięki uprzejmości TVP Lublin klasa szósta wraz z klasą siódmą miały przyjemność uczestniczyć w spektaklu ITeatru pt. ,,Daszeńka” na podstawie opowieści Karela Čapka. Wirtualnie młodzież przeniosła się na deski radomskiego Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego. Wspólnie na platformie TEAMS podziwialiśmy świetną grę aktorską w reżyserii  Marka Zákosteleckiego.

Przedstawienie pokazywało pieskie dzieciństwo tytułowej Daszeńki - foksteriera oraz jej dorastanie. Rozrywką głównej bohaterki jest ganianie za własnym ogonem, rozrabianie i podziwianie świata ludzi. Opiekunowie Daszeńki mają z nią nie lada kłopoty, ale suma summarum świetnie sobie radzą z jej wychowaniem.

Mogliśmy obejrzeć historię, która zarazem uczy i bawi. Dobry humor oraz świetna muzyka towarzyszyły nam przez całą godzinę spektaklu. Uczniowie w swoich recenzjach ze spektaklu opisywali, że bardzo podobała im się gra aktorska. Zwrócili uwagę, że wychowanie szczeniaka wcale nie jest takie łatwe, a przedstawienie uczy nas odpowiedzialności za zwierzęta, którymi się opiekujemy.

Katarzyna Paczóska

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński