Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Dzień Postaci z Bajek

W ramach projektu ,,Lekturki spod chmurki” oraz ,,Dzieci listy piszą” w klasie pierwszej 5 listopada 2021 roku odbył się Dzień Postaci z Bajek. Wszystko za sprawą zaproszeń na Dzień Postaci z Bajek, które klasa dostała od Szkoły Podstawowej w Wieprzu.

Klasa bardzo się zaangażowała i tego dnia każdy przyszedł przebrany za jakąś bajkową lub komiksową postać. Radości było co niemiara! Dzieci poradziły sobie z rozpoznaniem przeróżnych postaci z bajek. Udało nam się dopasować postać do bajki, postać do imienia oraz wziąć udział w quizie dotyczącym znajomości bajkowego świata. Graliśmy również w grę ,,Ja mam – kto ma”, aby utrwalić imiona wszystkich bohaterów najpopularniejszych bajek dla dzieci ostatnich czasów. Udało nam się również poukładać puzzle z postaciami z bajki ,,Alicja w krainie czarów”. Zwieńczeniem tego dnia było obejrzenie jednego z odcinków zapomnianej już nieco bajki pt. ,,Muminki”, która bardzo spodobała się dzieciom. Wszystkich zachęcamy do sięgania po kultowe dobranocki z dawnych lat, bo jak się okazuje są dalej lubiane i przeżywane przez dzieci.

A co do zaproszeń – cóż, również postaraliśmy się i stworzyliśmy własne zaproszenia na ,,bal postaci z bajek”, które wysłaliśmy do szkoły w Wieprzu.

 

Katarzyna Paczóska

 

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński