Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 99 gości oraz 0 użytkowników.

CZYTANIE W   BOROWINIE   SITANIECKIEJ

            Wspaniałą i niezwykle cenną rzeczą jest posiadanie i czytanie książek. Szczególnie jest to ważne w przypadku dzieci i młodzieży. Obcowanie najmłodszych z dobrą książką rozwija pamięć, wyobraźnię, poszerza wiedzę i horyzonty. Powoduje, że stajemy się wrażliwi na wartości uniwersalne i drugiego człowieka. Uczymy się tego z kart książek, strof wierzy i niezliczonych przygód bohaterów literackich.

            Społeczność Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego od wielu lat uczestniczy w ogólnopolskim programie "Cała Polska Czyta Dzieciom", który jest promocją czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym celu organizuje się w szkole spotkania czytelnicze, na których są czytane i omawiane najciekawsze książki wybrane ze szkolnej biblioteki. Zaproszeni goście z lokalnego środowiska, rodzice uczniów i sami uczniowie z widocznym zainteresowaniem i ochotą oddają się czytaniu dla innych. Spotkania z książką odbywają się w trzech grupach - grupa przedszkolna, klasy I - III i najstarsi uczniowie, czyli IV - VI. Ostatnie spotkanie z książką miało miejsce 19. 11. 2015r. Tym razem szkołę odwiedził radny Rady Gminy Zamość i sołtys wsi Borowina Sitaniecka pan Michał Budzyński. Dla starszych uczniów przeczytał kolejny fragment lektury A. Lindgren - "Bracia Lwie Serce" a najmłodsi, w interpretacji pana radnego usłyszeli utwór E. Piotrowskiej pt. "Tupek - Chrupek". Bohaterowie i ich przygody bardzo zainteresowały słuchaczy, stały się też inspiracją do rozmów i twórczości plastycznej. Atmosfera podczas czytania, za sprawą naszego znakomitego gościa, była radosna i ciepła.

            Serdecznie dziękujemy panu Michałowi za przyjęcie zaproszenia do czytania naszym uczniom, za życzliwość, zaangażowanie i przyjaźń okazywaną naszej szkole.

Tekst: Elżbieta Swatowska

PB190169PB190170

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński