Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM

Temat zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży obecny jest w naszej szkole od wielu lat, jednak w tym roku postanowiliśmy pogłębić wiedzę związaną ze zdrowym odżywianiem. W tym właśnie celu uczniowie klasy II i III pod kierunkiem wychowawczyń: pani Elżbiety Swatowskiej i pani Anny Jarzębowskiej przystąpili do programu „Zdrowo jem, więcej wiem”, który realizowany jest w kilku etapach. Etap pierwszy przebiegał w I semestrze i obejmował zajęcia edukacyjno-informacyjne na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, gazetki oraz samodzielne przygotowywanie sałatek, kanapek, soków, zdrowych owoców.
Konkurs składa się z trzech etapów odpowiadających porom roku: jesiennego, zimowego, wiosennego i jest częścią prozdrowotnego programu edukacyjnego „Aktywnie po zdrowie” prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska.
Uczniowie podczas zajęć utrwalali zasady zdrowego odżywiania.
Podróżowali ZDROWOLOTEM do magicznej krainy, gdzie królują ZDROWE NAWYKI ŻYWIENIOWE". Dzieci dowiedziały się, że nadmiar słodyczy prowadzi do próchnicy zębów, osłabienia apetytu, nadwagi i otyłości. Znają także zasady szkodliwości nadmiernego używania cukru i soli. Wszystkie działania dotyczące promocji zdrowego odżywiania się zostały przedstawione przez uczniów klas II i III na gazetce o zdrowym odżywianiu. Za zadania zrealizowane w I semestrze, w etapie jesiennym nasi uczniowie uzyskali 627 punktów. Brawo!

Pomysłodawcą przystąpienia uczniów naszej szkoły do konkursu jest pani dyrektor - Krystyna Ptak, a koordynatorem podjętych działań w szkole pani Maria Mazurkiewicz.

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński