Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

Nasza szkoła przynależy do programu Ratujemy i Uczymy Ratować. Przeszkoleni nauczyciele p. Małgorzata Flis i p. Anna Piasecka każdego roku prowadzą zajęcia warsztatowe z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ (skrót RUR)


Program skierowany do nauczycieli szkół podstawowych

Od stycznia 2008 roku Program Ratujemy i Uczymy Ratować został objęty honorowym patronatem
Minister Edukacji Narodowej RP

Do tej pory przeszkoliliśmy:

26 893 nauczycieli z 12 160 szkół.
Programem objętych jest ponad półtora miliona dzieci.

Program Edukacyjny Ratujemy i Uczymy Ratować został uruchomiony w 2006 r. Nasze kursy skierowane są do osób uczących najmłodszych, czyli nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Program ten realizujemy dzięki grupie 150 wolontariuszy Pokojowego Patrolu z uprawnieniami  American Heart Association (AHA), którzy ukończyli nasze specjalne kursy instruktorskie. Kieruje nimi grupa instruktorów, którzy koordynacją szkoleń zajmują się stale, przez cały rok. 

W okresie kwiecień - czerwiec 2006 przeprowadziliśmy pilotaż programu w dwóch województwach  podlaskim i dolnośląskim. Pierwsze próby zakończyły się spektakularnym sukcesem dzięki czemu od września 2006 roku szkolenia odbywają się regularnie na terenie całej Polski. Od 2013 roku szkolenia organizowane są we współpracy z lokalnymi Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli.

Na jednodniowy, sześciogodzinny kurs zapraszamy po 2 nauczycieli nauczania zintegrowanego z minimum 15 szkół podstawowych. Szkolenia odbywają się we wtorki, środy lub czwartki w godzinach 09:00 - 15:00. Oprócz praktycznych umiejętności Fundacja zapewnia nauczycielom, a tym samym szkołom, wszystkie materiały dydaktyczne do prowadzenia lekcji wśród uczniów.
 

Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.Nasze działania możecie śledzić codziennie na Facebooku - https://www.facebook.com/RatujemyIUczymyRatowac
Kliknij, żeby dowiedzieć się jak wspierać Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" dzięki specjalnej usłudze Play. 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński