Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

wf

 

wf z klasa

 

 

W roku szkolnym   2014/2015 nasza szkoła uczestniczy w programie "WF z klasą", realizowanego przy wsparciu "Gazety Wyborczej" przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Program objęty jest honorowym patronatem Ministra Sportu
i Turystyki, Ministra Zdrowia oraz Ministra Edukacji Narodowej. Celem programu jest podniesienie poziomu aktywności fizycznej dzieci i młodzieży, kształtowanie w uczniach nawyku regularnego uprawiania sportu. Program WF z klasą ma wspierać nauczycieli w rozwijaniu kultury fizycznej uczniów i ma przyczynić się do wypracowania pomysłów na nowoczesne i ciekawe lekcje, żeby zajęcia sportowe realizowane w szkole były bardziej zróżnicowane i bliższe oczekiwaniom młodym ludziom.  
 

        Zadaniem szkoły, która bierze udział w programie jest zrealizowanie w ciągu roku szkolnego, Sportowego Okrągłego Stołu /SOS/, Lokalnej Akcji Sportowej /LAS/ i zrealizowanie zadań, które mają na celu m.in. poprawę frekwencji na lekcjach WF-u, zainicjowanie zajęć pozalekcyjnych dla wszystkich chętnych uczniów, zwiększenie aktywności uczniów mniej wysportowanych, zachęcenie do zdrowego jedzenia w szkole, ciekawe połączenie WF-u, edukacji zdrowotnej, edukacji dla bezpieczeństwa i przedsiębiorczości. 

Szkolnym koordynatorem programu jest pani Małgorzata Flis, nauczyciel wychowania fizycznego.

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński