Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Uroczysta Gala

podumowująca dwie edycje projektów ekolgicznych:" Atmosferę chronimy - śmieci nie palimy"

 

Dnia 29 maja 2015r. w Szkole Podstawowej im Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej odbyła się uroczysta gala podsumowująca dwie edycje projektów ekologicznych „Atmosferę chronimy, śmieci nie palimy”

            Projekt ten w obu edycjach współfinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Urząd Gminy Zamość. Celem projektów było uświadomienie jak największej ilości mieszkańców naszej gminy o zagrożeniach jaki niesie ze sobą palenie śmieci w gospodarstwach domowych.

W drugiej edycji zaproszono do współpracy dwie szkoły z Gminy Zamość: Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach oraz Zespół Szkół im Dzieci Zamojszczyzny w Sitańcu.

W ramach realizacji projektu przeprowadzono uświadamianie uczniów, rodziców i mieszkańców miejscowości objętych projektem poprzez prelekcje, rozdawanie folderów, manifestowanie ulicami miejscowości nawołujące do zaprzestania palenia śmieci.

Uczniowie w partnerskich szkołach brali udział w konkursach: zbierali makulaturę, rysowali i malowali plakaty obrazujące hasło projektu, oraz wykazali się bardzo dużym poziomem wiedzy na temat konsekwencji spalania śmieci i segregowania odpadów w konkursach teoretycznych na ten temat.

            Podczas gali podsumowującej rozdano nagrody 54 uczniom z trzech szkół. Galę zaszczycił swoim udziałem Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, a także dyrektorzy i koordynatorzy ze szkół partnerskich: Pani Dyrektor Jolanta Bondyra z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach, wraz z koordynatorem panią Martą Lupa, oraz pan Dyrektor Zespołu Szkół w Sitańcu Jacek Szuba, pani Dyrektor Krystyna Ptak ze Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej wraz z nauczycielami .

Koordynator projektu: Ewa Mientus

7

31

" Atmosferę chronimy - śmieci nie palimy"

DSC 2171DSC 2168DSC 2164DSC 2165DSC 2167DSC 2174

WYCIECZKA DO ZWIERZYŃCA

We wtorek 28.04.2014r odbyła się wycieczka do Roztoczańskiego Parku Narodowego, którego siedziba mieści się w Zwierzyńcu.

            Wycieczka była elementem projektu ekologicznego realizowanego w naszej szkole pt „Atmosferę chronimy, śmieci nie palimy - edycja II” współfinansowanego przez WFOSiGW w Lublinie oraz UG Zamość. Uczniowie naszej szkoły, a także zaproszeni goście ze szkół z którymi współpracujemy - Zespoły Szkół w Sitańcu i Zespołu Szkoły i Przedszkola w Kalinowicach - uczestniczyli w wycieczce bezpłatnie.

            Pierwszym punktem wycieczki była manifestacja ulicami Zwierzyńca. Uczniowie nieśli transparenty z hasłami oraz rozdawali przechodniom foldery uświadamiające konsekwencje spalania śmieci w gospodarstwach domowych.

            W ramach poznawania walorów przyrody jaką chcielibyśmy chronić przed konsekwencjami spalania śmieci, uczestnicy wycieczki odwiedzili siedzibę RPN, gdzie obejrzeli multimedialną wystawę i film przyrodniczy dotyczące flory i fauny okolicznych terenów.

            Korzystając z ładnej pogody wspięliśmy się na Bukową Górę, by w klimacie wiosennego lasu obserwować budząca się do życia przyrodę. Po sycącym obiedzie bezpiecznie wróciliśmy do szkoły.

Koordynator projektu

Ewa Mientus

DSC 2265DSC 2256

DSC 2187DSC 2196DSC 2201DSC 2215

 

 

 


 

" Atmosferę chronimy - śmieci nie palimy"

                W naszej szkole 05.03.2015 r. gościliśmy Panią Małgorzatę Skwarek Kierownika Delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie. Celem spotkania było propagowanie tematyki ochrony środowiska w ramach projektu, który realizowany jest w naszej szkole już po raz drugi „ATMOSFERĘ CHRONIMY ŚMIECI NIE PALIMY”. Uczniowie mieli możliwość  nie tylko wysłuchać dlaczego warto dbać o nasze środowisko, ale także zobaczyć jak zanieczyszczone może być powietrze oglądając próbki, które zostały pobrane w różnym miejscach naszego regionu. 

Tekst: Dorota Czarny 

                                             

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński