Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 253 gości oraz 0 użytkowników.

„Cała Polska Czyta Dzieciom”
w S.P. im. Ks. J. Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej

 

    W naszej szkole rodzice bardzo chętnie czytają uczniom książki w ramach ogólnopolskiego programu: „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Takie spotkania w szkole pozytywnie oddziaływują na dziecko, budują więzi między rodzicem i dzieckiem. Ponadto przekazywane są za pośrednictwem literatury wartości moralne. Naszym celem jest również kształcenie nawyków czytelniczych, dbania o książki i szanowania ich oraz zapobieganie uzależnieniu od telewizji i komputerów. Czytanie dzieciom książek rozwija również umiejętności słuchania ze zrozumieniem, wyobraźnię dziecka, wzbogaca słownictwo co przedkłada się na jego umiejętności wypowiadania się w formie ustnej i pisemnej.

W klasach młodszych dzieci wybieraj najczęściej książki J. Tuwima, J. Brzechwy, W. Chotomskiej, H.Ch. Andersena. Uczniowie za pośrednictwem literatury nie tylko poszerzają wiedzę o świecie ale również uczą się nieagresywnych sposobów rozwiązywania problemów i konfliktów. Głośne czytanie książek dzieciom przygotowuje ich do późniejszego, już samodzielnego wyboru książek.


Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej   jest miejscem otwartym nie tylko dla ucznia ale i dla rodzica, który zawsze jest mile widziany i angażowany w proces edukacyjno – wychowawczy.

 

Czyta:Pan Piotr Wiater i Pan Sławomir Rzemieniak

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński