Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

WAŻNA WIEDZA O PIENIĄDZACH

Dnia 13.06.2017r. grupa uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej pod opieką nauczycieli wychowawców uczestniczyła w niecodziennych warsztatach. Odbyły się one w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem pod zagadkowym hasłem "DLACZEGO PIENIĄDZE NIE SPADAJĄ Z NIEBA?".

Zajęcia edukacyjne z Narodowym Bankiem Polskim Oddział Okręgowy w Lublinie, w sposób niezwykle interesujący przeprowadził pan Marek, pracownik tego banku.

Na rozpoczęcie ciepło i serdecznie powitała nas dyrektor biblioteki, pani Elżbieta Stankiewicz i opowiedziała o tym, jaka przygoda czeka zebranych w murach biblioteki uczniów.

Uczniowie, podczas warsztatów dowiedzieli się o znaleziskach związanych z monetami i mogli obejrzeć zdjęcia monet, które zostały znalezione na Lubelszczyźnie przed tysiącem lat.

Poznali też historię Polski oraz królów, których podobizny widnieją na banknotach będących obecnie w obiegu. Była to wspaniała lekcja historii barwnie opowiedziana przez pana prowadzącego zajęcia z uczniami. Później były zadania i konkursy dla uczniów. Dzieci projektowały i rysowały monety według własnego pomysłu, odrysowywały stare monety, układały puzzle, pokonywały labirynt "Od banknotu do skarbu", oraz obejrzały prezentację multimedialną o historii pieniądza na świecie. Wszystkie konkursy i konkurencje były nagradzane przedmiotami kojarzącymi się z pieniędzmi i bankiem. Warsztaty zorganizowano w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - "Czytanie Zbliża". Po zakończeniu zajęć odbył się poczęstunek dla wszystkich obecnych i był miłą okazją do rozmów przy stole. Serdecznie dziękujemy pani dyrektor biblioteki za miła atmosferę, gościnność i przyjaźń okazywaną naszej szkole. Udział w niezwykłych warsztatach, to pozytywne doświadczenie, nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Pobyt w bibliotece na długo zostanie w pamięci uczestników spotkania.

Wyjazd do biblioteki w Mokrem zorganizowała dyrektor szkoły w Borowinie Sitanieckiej, pani Krystyna Ptak, której również serdecznie dziękujemy.

Tekst: Elżbieta Swatowska

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński