Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 158 gości oraz 0 użytkowników.

SZKOŁA W LUTON NASZYM ZAGRANICZNYM PARTNEREMCCF20140509 00001

W lutym 2014 roku z inicjatywy dyrektor szkoły i pani Marii Mazurkiewicz, nauczyciela języka polskiego nawiązaliśmy współpracę
z uczniami polskiej szkoły z Luton w Anglii. Uczniowie klasy szóstej komunikują się z uczniami z polskiej szkoły w Anglii, wykorzystując umiejętności TIK.
Uczniowie piszą m.in. o sobie, swoich zainteresowaniach, o rodzinie czy szkole. Nasi przyjaciele, to uczniowie 8 i 9     klasy Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Maksymiliana Marii Kolbew Luton w Wielkiej Brytanii, której wychowawczynią jest pani Agata Piotrowska.

Kierownikiem szkoły jest pan Marian Biskupski.

Z listów od naszych przyjaciół uczniowie klasy VI dowiedzieli się,
że Polska Szkoła w Luton i Dunstable jest szkołą sobotnią,w której dzieci i młodzież uczą się języka polskiego, polskiej historii, religii oraz poznają polską kulturę. Są szkołą, w której nie tylko poznają, ale i tworzą polską kulturę na Obczyźnie. Tak jak My nasi zagraniczni koledzy biorą udział w różnych konkursach: recytują i malują, przeprowadzają wywiady i rejestrują to, co staje się historią. Śpiewają i tańczą, wystawiają sztuki, grają w netballi piłkę nożną, jeżdżą na wycieczki, no i do tego chodzą do szkoły w soboty.
Z listów dowiedzieliśmy się także, że w angielskiej szkole, tak jak
i w polskiej trzeba odrabiać lekcje i pisać wypracowania.

Nasi przyjaciele z dumą twierdzą, że ich „Sobotnia Polska Szkoła” jest niezwykłym miejscem, w którym znajduje się przyjaciół wśród młodszych i starszych i która daje radość z bycia Polakiem!

CCF20140509 00002

CCF20140513 00002

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński