Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkanie harcerzy ze św. Mikołajem

W dniu 05.12.2015 roku 13 harcerzy z naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Sudak wzięło udział w VIII Rajdzie Pieszym.
Z Mikołajem pod patronatem Wójta Gminy Zamość zorganizowanym przez Ośrodek Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Zamość. Rajdowicze przeszli trasę o długości 6,5 km prowadzącą z Bliżowa do Skaraszowa.

Z miejscowości Bliżów podążali czerwonymi znakami Szlaku Partyzanckiego oraz zielonymi Szlaku Władysławy Podobińskiej do miejscowości Wojda. Trasa prowadziła krawędzią lasu, przez wzniesienie Borsuki, skąd roztaczał się widok na Kotulą Górę oraz wzniesienie Niedźwiedzie. W miejscowości Wojda, uczestniczy zapalili znicze przy pomniku upamiętniającym bitwę pod Wojdą – pierwszą bitwę Powstania Zamojskiego. Dalej, podążając za znakami Ścieżki Historyczno-Przyrodniczej, wędrowcy przemierzali wschodnią część lasów Roztoczańskiego Parku Narodowego. Zwieńczeniem wędrówki było dotarcie do pomnika Powstania Zamojskiego, zbudowanego z dziewięciu głazów, umieszczonych na ramionach Krzyża Partyzanckiego, poświęconego pamięci czynów zbrojnych żołnierzy Powstania Zamojskiego. Tu na uczestników czekał już Święty Mikołaj oraz trzyosobowy oddział jeźdźców pięknie przystrojonych w „mikołajowe” szaty, który przyjechał na trasę rajdu aż z Płoskiego. Stąd, od mety rajdu przy gościnnej Szkole Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej, piechurów dzielił tylko krótki spacer. Tu na uczestników czekała gorąca grochówka.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Sudak

,

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński