Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

OWOCE I WARZYWA W PRZEDSZKOLU

Dzieci z oddziału przedszkolnego, podobnie jak uczniowie klas I – III biorą udział w ogólnopolskim programie OWOCE I WARZYWA W SZKOLE.

Głównym celem programu jest kształtowanie wśród dzieci dobrych nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie ilości spożywanych przez nie owoców i warzyw. Program ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które będą się utrzymywały również w późniejszych latach życia.

Realizują ten program postanowiliśmy rozpocząć hodowlę kiełków. Kiełki nasion to źródło bardzo cennych dla organizmu składników odżywczych. Dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów wzmacniają układ odpornościowy, krwionośny i nerwowy. Zawierają bardzo dużo białka, witamin
i związków mineralnych potrzebnych do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania człowieka. Rozpoczęliśmy hodowlę kiełków rzodkiewki na klasowym parapecie. Wszyscy uczniowie codziennie
z zacięciem godnym detektywa obserwowali słoik z kiełkami. Aż trzeciego dnia zgodnie okrzyknęli:
- „Rosną!” Gdy osiągnęły odpowiednią wielkość - zostały skonsumowane w towarzystwie ulubionych kanapek. Obiecaliśmy sobie, że to nie są ostatnie kiełki w przedszkolu.

Opracowała Anna Piasecka

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński