Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

            Dnia 5 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej odbyła się uroczystość pasowania na przedszkolaka. Uczestniczyły w niej maluchy z oddziału przedszkolnego. Punktualnie o godzinie 12 w świetlicy szkolnej zgromadzili się bohaterowie dnia, czyli przedszkolaki i ich rodzice. Na początek dzieci zaśpiewały piosenkę o tym, że na co dzień czeka je w przedszkolu dużo zabaw i przygód.

Potem była piosenka opisująca piękno jesieni. Przedszkolaki poznały zasady bezpieczeństwa na drodze i zaprezentowały je w kolejnej piosence, która podpowiadała o tym, jak zachować się na skrzyżowaniu. Grając na instrumentach perkusyjnych, zaśpiewały piosenkę o małej leśnej orkiestrze, w której wystąpiły jeżyki, misie, dzięcioły i szary zając grający na talerzach.

Nie zabrakło też okolicznościowych wierszyków pięknie recytowanych przez dzieci. Mówiły one o wspólnej zabawie, szanowaniu zabawek, książek, i o tym, co każdy przedszkolak powinien wiedzieć. W obecności wszystkich zebranych, na ręce pani dyrektor Krystyny Ptak milusińscy złożyli uroczyste ślubowanie powtarzając gromkie: OBIECUJĘ! Była to odpowiedź maluchów na wszystkie wezwania roty, którą odczytała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Martynka Szymonik z klasy VII. Następnie nastąpił akt pasowania na przedszkolaka. Pani dyrektor, dotykając długim i kolorowym ołówkiem ramienia każdego dziecka, wypowiedziała formułę pasowania. Od tej chwili każde dziecko zostało pełnoprawnym przedszkolakiem. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wraz z gratulacjami wręczyła dzieciom pani dyrektor. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor w serdecznych słowach zwracając się do rodziców. Podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i pogratulowała im wspaniałych pociech. Okolicznościową dekorację, rekwizyty i dzieci do występu przygotowała wychowawczyni przedszkolaków pani Elżbieta Swatowska.

            Na zakończenie uroczystości nadszedł czas na wspólną fotografię, pyszny tort i inne smakołyki przygotowane specjalnie przez rodziców na tę okazję.

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński