Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

        Pasowanie na przedszkolaka

                                                                              

"Przedszkolakiem warto zostać, bo to bardzo ważna postać". Pod takim hasłem w dniu 18.12.2018r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej miały swoje święto- pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość odbyła się w szkolnej świetlicy z udziałem pani dyrektor Krystyny Ptak, nauczycieli, uczniów klas I-III oraz rodziców. Dzieci pod kierunkiem wychowawcy przygotowały cześć artystyczna czyli wiersze i piosenki. Wśród prezentowanych wierszy znalazła się inscenizacja utworu Jana Brzechwy "Na straganie".

W postaci bohaterów wiersza, czyli warzyw wcieliły się dzieci, prowadzące ze sobą dialog.

Pani dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania, dotykając każdego przedszkolaka długim kolorowym ołówkiem. Bohaterowie dnia przyrzekli od tego dnia być radosnymi, szanować i porządkować zabawki oraz bawić się zgodnie. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor poczęstowała dzieci owocami.

Dalsza część uroczystości odbyła się w sali przedszkolnej i było to spotkanie z rodzicami i słodki poczęstunek dla dzieci. Był to dla wszystkich radosny dzień, który na długo pozostanie w pamięci.

Elżbieta Swatowska

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński