Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 107 gości oraz 0 użytkowników.

Przedszkolaki na wycieczce w Straży Pożarnej i Książnicy Zamojskiej

Trzynaścioro przedszkolaków wraz z wychowawczynią i trzema mamami udało się w dniu
3 grudnia na wycieczkę do Zamościa. W planach ujęto odwiedzenie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Zamościu i Książnicy Zamojskiej.

Wizyta w Straży Pożarnej rozpoczęła się od spotkania z młodszym kapitanem, panem Mateuszem Kozłowskim, który był naszym przewodnikiem. Wspólnie z przedszkolakami ustalił, jakie zadania wykonuje straż pożarna (nie tylko gasi pożary)i przypomniał numer alarmowy. Pokazał strój zabezpieczający w czasie akcji. Wszyscy chętni mogli przymierzyć hełm strażacki. Tylko dla nas panowie strażacy zademonstrowali próbny alarm, w tym słynny „zjazd po rurze”. Na koniec obejrzeliśmy wszystkie rodzaje wozów strażackich oraz mogliśmy wejść do kabiny jednego z nich. Pełni wrażeń udaliśmy się w dalszą podróż – do Książnicy Zamojskiej.

W gmachu Książnicy powitała nas sympatyczna pani bibliotekarka. Serdecznie powitała wszystkich, objaśniła w jakim celu przychodzi się do biblioteki, wytłumaczyła w jaki sposób można zapisać się do biblioteki i jak z niej korzystać. Dzieci miały okazję obejrzeć bogaty księgozbiór
w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przeznaczony dla najmłodszych. Następnie wysłuchały czytanej bajki o św. Mikołaju i wykonały pracę plastyczną – wycinały, sklejały i ozdabiały postać św. Mikołaja właśnie. Pani bibliotekarka oprowadziła grupę po gmachu Książnicy pokazując kolejno Wypożyczalnię Główną, Czytelnię Książek i Czasopism oraz znajdującą się w holu wystawę prac plastycznych, która wzbudziła żywe zainteresowanie.

Wizyta w Książnicy bardzo nam się podobała i na pewno wielu z nas wróci tu z rodzicami, by wypożyczyć ciekawe książki.

Opracowała Anna Piasecka

,

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński