Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA TYTUŁ LAUREATA   W KONKURSIE: " RAZEM CHRONIMY ŚRODOWISKO"

Z prawdziwą przyjemnością informuję, że nasza szkoła otrzymała  tytuł laureata w konkursie  "Razem chronimy środowisko!". Konkurs organizowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przy współpracy Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Jest to dla nas niezwykłym uznaniem i zwieńczeniem dotychczasowych działań ekologicznych, jakie podejmuje od lat nasza szkoła na rzecz ochrony środowiska. To również jeszcze większa motywacja do wychowywania uczniów w poczuciu odpowiedzialności za naszą planetę Ziemia. W szczególny sposob dziękuję  Dawidowi Złomańczukowi, Helenie Hojda, Kindze Małocha i Julii Naworol - uczniom klasy ósmej, którzy pod kierunkiem pani Aleksandry Saputa dokonali podsumowania naszch poczynań na rzecz środowiska, w krórym żyjemy
w ramach projektu: " Razem chronimy środowisko". Moje słowa podziękowania kieruję również w stronę pani Elżbiety Jasiny, nauczyciela geografii.

Przypomnę w wielkim skrócie tylko najważniejsze działania naszej szkoły na rzecz poprawy ochrony środowiska:

1. " Atmosferę chronimy, śmieci nie palimy", III edycje.  Zwiększnie świadomości wsród społeczeństwa lokalnego na temat szkodliwości spalania śmieci. Nasze działania były prowadzone pod kierunkiem pani E. Mientus, nauczyciela przyrody
i obejmowąły liczne prelekcje dla uczniów i mieszkańców, konkursy dla uczniów oraz wydanie folderów, które  rozdawanie były  mieszkańcom i napotkanym przechodniom podczas ulicznych przemarszów z transparentami. Projet organizowany przy współpracy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Lublinie i Gminy Zamość oraz sołectwa wsi Borowina Sitaniecka.

2. " Pszczoły ratujemy - dłużej żyjemy". Uświadomienie społeczności loalnej o potrzebie ochrony pszczół i ich roli w życiu człowieka. Projekt realizowany pod kierunkiem A. Saputy przy wsółpracy WFOŚ i GW w Lublinie i Gminy Zamość oraz sołectwa wsi. W ramach projektu wydano foldery informacyjne, przeprowadzono prelekcje dla mieszkańców i uczniów,  z udziałem zaproszonego do szkoły pszczelarza.

3. " Czyste powietrze wokół nas" - projekt realizowany w oddziale przedkolnym. Organizator SANEPID w Zamościu.

4. Liczne zbiórki makulatury.

5. Dbanie o naturalne środowisko wokół szkoły. Zawieszanie karminków i budek lęgowych w pobliskim szkolnym parku.

6. Udział  w akcjach sprzątania świata.

7. Obchody Dnia Ziemi.

8. Segregowanie śmieci.

                                                                                                                                                                         

Wymieniono najważniejsze działania podejmowane przez szkołę w ostatnich latach na rzecz ochrony środowiska.  

                                                                                                                                                                                             Krystyna Ptak, dyrektor szkoły

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński