Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 162 gości oraz 0 użytkowników.

BYLIŚMY W ZEMBORZYCACH TERESZYŃSKICH

Dnia 12.01.2018r. delegacja uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej z Panią dyrektor Krystyną Ptak, pocztem sztandarowym, nauczycielami i rodzicami uczestniczyła w obchodach 10. rocznicy nadania imienia Ks. Jana Twardowskiego Szkole Podstawowej w Zemborzycach Tereszyńskich.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą sprawowaną w intencji całej społeczności szkolnej. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe z sześciu szkół noszących imię księdza poety. W całym województwie lubelskim istnieje dziewiętnaście szkół, których patronem jest ksiądz Jan. Po nabożeństwie, uczniowie z Zemborzyc zaprezentowali część artystyczną w całości poświęconą naszemu wspólnemu Patronowi. Oprócz jubileuszu, powodem wyjazdu było zaproszenie na galę VI Wojewódzkiego Konkursu Dla Szkół Imienia Księdza Jana Twardowskiego pod hasłem NASZ PATRON . Temat tegorocznej edycji to "Święta dobrych życzeń - Boże Narodzenie w twórczości księdza Jana Twardowskiego". Organizatorem konkursu była szkoła w Zemborzycach, a honorowy patronat sprawowali m. in. Lubelski Kurator Oświaty - Pani Teresa Misiuk oraz Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Pan Jan Łopata. Uczniowie wykonali pod kierunkiem nauczycieli konkursowe prace plastyczne, które były ilustracją do jednego utworu naszego patrona poruszającego tematykę związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Prace trzech uczennic naszej szkoły zostały docenione przez komisję konkursową. Laureatkami zostały: Kinga Małocha uczennica klasy V, która pracowała pod kierunkiem pani Doroty Czarny oraz Karolina Kardasz i Maja Hojda z oddziału przedszkolnego przygotowane przez panią Elżbietę Swatowską. Miła uroczystość zakończyła się wręczeniem laureatkom konkursu oraz ich nauczycielom nagród i dyplomów. Na koniec zostaliśmy poczęstowani jubileuszowym tortem i innymi pysznościami.

Wyjazd naszej grupy do szkoły w Zemborzycach Tereszyńskich był radosnym i ciekawym doświadczeniem w zdobywaniu kontaktów i zawiązywaniu przyjaźni z innymi szkołami, których patronem jest wielki człowiek, przyjaciel dzieci i młodzieży oraz niezwykły poeta - Ks. Jan Twardowski. Jest On naszą dumą.

Tekst: Elżbieta Swatowska

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński