Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 87 gości oraz 0 użytkowników.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

W dniu 1 czerwca Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej obchodziła Dzień Patrona połączony z Dniem Dziecka. Wybór tak szczególnego dnia był nieprzypadkowy, bowiem to właśnie 1 czerwca urodził się ksiądz Jan od Biedronki. Uroczystość rozpoczęła się hymnem narodowym oraz pieśnią szkoły odśpiewanymi przez wszystkich uczniów w obecności pocztu sztandarowego.

Uczniowie klas IV, V i VI pod opieką Pani Angeliki Dec i Pani Moniki Wołos w programie artystycznym przypomnieli najbardziej istotne fragmenty biografii ks. Jana Twardowskiego oraz jego twórczość. Wzruszającym i zachwycającym momentem dla wszystkich było wcielenie się ucznia klasy VI Pawła Dźwierzyńskiego w naszego patrona.

W tym dniu odbył się również "Quiz Wiedzy o Patronie Szkoły i nie tylko”. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani słodkimi nagrodami przygotowanymi przez dziewczęta z klasy VII. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Uśmiechom nie było końca. A niektóre pytania wymagały niezłego zastanowienia się.

Dyrektor Szkoły – Pani Krystyna Ptak wręczyła nagrody i dyplomy uczestnikom różnych konkursów mających miejsce w ostatnim czasie, a także podziękowała uczniom biorącym udział w obchodach Dnia Patrona za kultywowanie pamięci o życiu i twórczości wybitnego poety, przyjaciela najmłodszych.

Angelika Dec

 

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński