Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 230 gości oraz 0 użytkowników.

Zajęcia na lodowisku

W naszej szkole na lekcjach wychowania fizycznego jak również podczas dodatkowych zajęć SKS prowadzone są różnego rodzaju atrakcje białego szaleństwa na świeżym powietrzu.

Dnia 19.01.2018 r. uczniowie z klas IV - VII pod opieką p. Małgorzaty Flis – nauczycielki wychowania fizycznego oraz p. Marii Mazurkiewicz i p. Katarzyny Szpuga wyjechali na lodowisko do Zamościa. Podczas zajęć prowadzona była nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach.

Istotą zajęć na lodowisku czy też na świeżym powietrzu podczas zimy jest wzbogacenie i uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego, dających równocześnie alternatywę dla sposobu spędzania wolnego czasu. Forma zajęć sprzyja rozwojowi ogólnej i ukierunkowanej sprawności fizycznej, nabyciu nowych umiejętności i doskonaleniu już posiadanych, daje szansę samorealizacji, próby oceny własnych możliwości, czy spełnienia marzeń. Wyjazdy na lodowisko stanowią dla dzieci doskonałą okazję do poznania sportów zimowych, co niejednokrotnie wyzwala u nich chęć kontynuowania tych zajęć w chwilach wolnych od nauki w szkole.

Małgorzata Flis

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński