Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 0 użytkowników.

Z wizytą w teatrze….

W dniu 08 listopada 2017 roku uczniowie z klas IV - VI Szkoły PodstawowejKs. Jana Twardowskiego z Borowiny Sitanieckiej mieli przyjemność obejrzeć spektakl teatralny będący adaptacją znanej i lubianej lektury „Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego
w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Adaptację powieści E. Niziurskiego i dramaturgię do spektaklu opracował Piotr Rowicki. Przedstawienie jest uwspółcześnioną wersją wydarzeń opisanych w powieści. Spektakl w dużym stopniu przybliża różne szkolne perypetie, kiedy uczniowie poszukują „metod na swoich nauczycieli”. Przy całej zabawie, jaką mają z realizowaniem sposobu okazują nauczycielom należyty szacunek, nigdy nie przekraczają zasad dobrego wychowania, grzeczności. Jednocześnie doskonale, solidnie i mimowolnie poszerzają swoją wiedzę. Widownia zachwycona była grą aktorów, pełnymi humoru scenami, oprawą muzyczną oraz nowoczesnym i interesującym sposobem przedstawienia tematu.
Sztuka bardzo podobała się wszystkim ze względu na aktualne i ciągle żywe treści.                   Z pewnością nie była to nasza ostatnia wizyta w teatrze.

Tekst: M. Mazurkiewicz

Dyplomy

Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej © 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.

Opieka techniczna: Adam Skrzyński